W Studiu Biznes wiele pytań o przyszłość motoryzacji. Rewolucja w bateriach i prąd z wodoru

W motoryzacyjnej części Studia Biznes redaktor naczelny Moto.pl spotkał się z z Robertem Mularczykiem, szefem komunikacji w Toyota Motor Poland. Tomasz zadał kilka pytań o przyszłości motoryzacji. Punktem wyjścia do rozmowy był Raport Moto.pl, w którym pytaliśmy Polaków o ich zdanie.

Studio Biznes co tydzień na Gazecie.pl

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl.

Zobacz wideo Zobacz cały odcinek Studia Biznes

Co Polacy sądzą o przyszłości motoryzacji?

Po Polsce jeździ już 38 tys. samochodów elektrycznych (dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego z grudnia 2021 r. uwzględniają rejestracje aut w pełni elektrycznych oraz hybryd typu plug-in). I wciąż w bardzo dynamicznym tempie ich przybywa. W ubiegłym roku liczba samochodów elektrycznych w Polsce niemal się podwoiła. Wygląda na to, że w najbliższych latach trend będzie podobny. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Moto.pl we współpracy z Toyotą.

Samochody elektryczne dostają rykoszetem

Co piąty Polak (21 proc.) zapytany, czy rozważa zakup samochodu w pełni elektrycznego, odpowiada, że tak. Co ciekawe, i dla producentów tego typu samochodów obiecujące, im młodsi respondenci, tym większe zainteresowanie autami na prąd. W przypadku ankietowanych w wieku 18-24 lata odsetek rozważających zakup samochodu elektrycznego wynosi aż 31 proc. W grupie wiekowej 55 lat i więcej równy jest 13 proc.

Ważnym punktem naszej rozmowy w Studiu Biznes i Raportu Moto.pl był wątek samochodów zasilanych wodorem. Polacy mają bardzo ciekawe zdanie na ten temat. Cały raport znajdziecie poniżej:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.