Toyotę C-HR Polacy pokochali. Za co? Sprawdzamy w Studiu Biznes

Filip Trusz
Toyota C-HR z miejsca zameldowała się w czołówce najpopularniejszych modeli w swojej klasie. I wciąż się w niej utrzymuje. Co zmieniło się w bestsellerze? To sprawdził dzisiaj Tomasz Korniejew w motoryzacyjnej części Studia Biznes.
Zobacz wideo Zobacz nasz test Toyoty C-HR:

Co nowego w Toyocie C-HR?

Nowa Toyota C-HR to przede wszystkim hybrydowy układ napędowy Hybrid Dynamic Force z silnikiem 2,0 l o łącznej mocy 184 KM. Toyota podkreśla, że wspomaganie kierownicy zostało zoptymalizowane, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas prowadzenia. Toyota C-HR z napędem hybrydowym 2.0 ma zmodyfikowane zawieszenie, które zwiększa komfort jazdy przy zachowaniu dotychczasowych właściwości jezdnych. To właśnie tę wersję testował dla was Tomasz.

Co zmieniło się w kabinie? Tutaj trzeba wymienić przede wszystkim nowy system multimedialny, który zapewnia łączność z telefonami za pomocą Apple CarPlay oraz Android Auto. Nowością jest także nawigacja ze zdalnie aktualizowanymi mapami. Nowa wersja multimediów będzie dostępna we wszystkich wersjach wyposażenia. Lekki lifting to oczywiście okazja do odświeżenia wyglądu. Projektanci skupili się na przeprojektowaniu pasów przedniego i tylnego. Reflektory zostały wykonane w technologii LED klasy premium. Światła do jazdy dziennej i kierunkowskazy połączono w jeden projektor tworzący płynną linię powyżej głównego reflektora. Z tyłu nowe lampy zespolone są połączone lśniącym czarnym spojlerem, z którym tworzą spójną całość.

A ile kosztuje Toyota C-HR? Z mocnym, dwulitrowym układem hybrydowym wyjściowo 123 000 zł. Do Studia Biznes przyjechała topowa, lekko usportowiona odmiana GR Sport za 141 700 zł. Dla tych, którzy nie potrzebują tylu koni mechanicznych w ofercie pozostawiono chwaloną za oszczędną jazdę hybrydę z silnikiem 1.8 o mocy 122 KM. Cennik tej wersji otwiera 109 200 zł.

Toyota C-HR 2020Toyota C-HR 2020 fot. Toyota

Studio Biznes 6 października

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl. W najnowszym sezonie do sprawdzonego duetu dołączył Dominik Wardzichowski, który pokaże biznesowe oblicze sportu. Cały dzisiejszy odcinek możecie obejrzeć w tym miejscu:

Zobacz wideo Tutaj zobaczysz cały odcinek dzisiejszego Studia Biznes. Pełnego ciekawych i palących tematów
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.