Toyota Corolla TS GR Sport 1.8 Hybrid e-CVT - praktyczna i oszczędna, a jak się prowadzi?

Tomasz Korniejew
Toyota Corolla to model cieszący się szczególnym zainteresowaniem nie tylko na polskim, ale także na światowym rynku. Dziś przyjrzymy się bliżej najpraktyczniejszej odmianie tego modelu, czyli kombi.

Według danych producenta Toyota Corolla TS GR Sport ma długość 465cm, a rozstaw osi wynosi 270 cm. Oznacza to, że ta wersja jest dłuższa od pięciodrzwiowego hatchbacka aż o 28 cm, a wspomniany rozstaw osi jest większy w kombi o 6 cm.

Przedział bagażowy w tej wersji hybrydowej (1.8) ma pojemność 596 l. W wersji hybrydowej ale mocniejszej (2.0) bagażnik jest o 15 litrów mniejszy.

Ciekawostką jest, że jeżeli ktoś ma taką potrzebę możemy tak ułożyć podłogę, by uzyskać płaską powierzchnię. Jeżeli nie musimy korzystać z płaskiej podłogi wystarczy, że półkę umieścimy niżej. A pod nią jest jeszcze duży schowek.

Zwiększony rozstaw osi przekłada się na większą ilość miejsca na kolana (względem wersji hatchback). a to oznacza, że kombi lepiej nadaje się np. do zamontowania fotelika.

Więcej na temat wrażeń z jazdy Toyotą Corollą TS GR Sport z napędem hybrydowym o mocy 122 KM, dowiesz się z poniższego felietonu:

Zobacz wideo Recenzujemy Toyotę Corollę w wersji kombi
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.