Ford nie narzeka na kryzys. Producent miał w Polsce dobry kwiecień

Kwiecień był kolejnym udanym miesiącem dla Forda w Polsce. Łącznie w tym miesiącu polski oddział sprzedał prawie 2700 samochodów osobowe i użytkowych, o ponad 178 proc. więcej niż w kwietniu 2020 roku.

Sprzedaż Forda w Polsce rośnie od początku 2021 roku i w podsumowaniu pierwszych czterech miesięcy producent zajmuje czwarte miejsce wśród najchętniej wybieranych marek samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Zobacz wideo W Studiu Biznes nowoczesny SUV: Ford Kuga

W 2021 roku do klientów trafiły 10 633 auta. Dodatkowo Ford odnotował największy wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku spośród 15 najpopularniejszych marek – o 61,50 proc. Pozwoliło to na zwiększenie udziału w rynku o ponad jeden procent – do 5,81 proc.

W kwietniu 2021 roku wzrosła także sprzedaż samochodów osobowych Forda w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Wzrost wyniósł ponad 190 proc., co pozwoliło na zwiększenie udziału w rynku do 4,54 proc. Łącznie nowych nabywców znalazło 1821 samochodów osobowych marki Ford.

Podsumowanie czterech miesięcy 2021 r. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wygląda jeszcze lepiej. W tym czasie do nowych klientów trafiło 7199 samochodów osobowych, w porównaniu do 4462 w ubiegłym roku.

Udział Forda w rynku samochodów osobowych wzrósł z 3,63 proc. do 4,56 proc. Co istotne przy porównywaniu danych do naznaczonego pandemią koronawirusa 2020 roku, marka odnotowała największy procentowo wzrost sprzedaży spośród dziesięciu najpopularniejszych producentów – 61,34 proc. To imponujący postęp.

Ford Puma STFord Puma ST fot. Filip Trusz

Sprzedaż Forda ma się dobrze głównie dzięki SUV-om

Jednym z filarów ofensywy produktowej Forda jest gama SUV-ów, które są coraz chętniej wybierane przez polskich klientów. Kuga i Puma zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsca w rankingu najpopularniejszych modeli osobowych Forda, a sprzedaż każdego z nich znacząco wzrosła w stosunku do kwietnia 2020 roku. W okresie od stycznia do kwietnia 2021 r. sprzedaż Forda Kugi wyniosła 1113 egzemplarzy, zaś najmniejszego SUV-a tej marki, EcoSporta - 448 sztuk.

Ford jest też wiceliderem rynku samochodów dostawczych do 3,5 tony. Po pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku. W kwietniu do klientów trafiło 871 pojazdów tego typu, o ponad 150 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze cztery miesiące bieżącego roku do w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego oznacza wzrost sprzedaży pojazdów dostawczych Forda o ponad 60 proc. 

Najpopularniejszymi modelami tego segmentu były Transit i Transit Custom. Sprzedaż pierwszego w okresie styczeń-kwiecień 2021 r. wyniosła 1325 sztuk i była wyższa o ponad 54 proc. w porównaniu do takiego samego okresu 2020 roku. W przypadku Transita Custom było to 860 egzemplarzy i oznacza wzrost o ponad 75 proc.

Ford Transit TrailFord Transit Trail fot. ŁK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.