"Klasyka dla dyrektora" w Studiu Biznes. Testujemy Opla Insignię w wersji kombi

Dzisiaj Tomasz Korniejew w motoryzacyjnej części Studia Biznes testował Opla Insignię w odmianie Sports Tourer. Pod maską pracował dwulitrowy silnik benzynowy 2.0 Turbo o mocy 200 KM. Jak sprawuje się klasyczny model w czasach opanowanych przez SUV-y? Sprawdźmy.

Studio Biznes 31 marca

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl. W najnowszym sezonie do sprawdzonego duetu dołączył Dominik Wardzichowski, który pokaże biznesowe oblicze sportu. Cały dzisiejszy odcinek możecie obejrzeć w tym miejscu:

Zobacz wideo

Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Turbo 200 KM

Opel Insignia to klasyczny przedstawiciel klasy średniej, która powoli znika z naszego rynku. To właśnie ten segment najczęściej wskazuje się jako ofiarę mody na wszelkiej maści SUV-y i crossovery. W Polsce wciąż jednak znajdziemy samochody tego typu, a jednym ze wzorów tej klasy jest właśnie Opel Insignia. To naprawdę spore auto, które spogląda nawet na auta o rozmiar większe.

Opel Insignia Sports Tourer mierzy 4986 mm długości, 2093 mm szerokości z lusterkami, 1500 mm wysokości, a rozstaw osi to pokaźne 2829 mm. Bagażnik pomieści 560 l, a po złożeniu foteli - nawet 1665 l. Największymi zaletami modelu są komfort i wygoda jazdy oraz ponadprzeciętna przestronność.

Wersja 2.0 Turbo 200 KM potrafi być także dynamiczna. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,9 s i rozpędzi się do 233 km/h. Średnie zużycie paliwa, wg WLTP, to 7,4 l/100 km.

Opel Insignia Sports ToureOpel Insignia Sports Toure fot. Opel

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.