Limuzyna Volvo w Studiu Biznes. S90 zaskakuje napędem. Mocą, ale nie tylko

W motoryzacyjnej części dzisiejszego Studia Biznes Tomasz Korniejew i Łukasz Kijek rozmawiali o sytuacji w Europie na początku roku. Później Tomasz przetestował Volvo S90 z wtyczką. Szwedzka limuzyna znalazła się w programie nie bez powodu. Marka zapowiedziała niedawno nową strategię.

Studio Biznes 17 lutego

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl. W najnowszym sezonie do sprawdzonego duetu dołączył Dominik Wardzichowski, który pokaże biznesowe oblicze sportu. Cały dzisiejszy odcinek możecie obejrzeć w tym miejscu:

Zobacz wideo

Volvo S90 Recharge T8 AWD

Źródłem mocy modelu S90 Recharge T8 AWD są dwa silniki współpracujące w kilku trybach do wyboru. Nie są połączone mechanicznie ze sobą. Przednie koła napędza benzynowa jednostka o pojemności dwóch litrów za pośrednictwem 8-stopniowego automatu. Silnik spalinowy Volvo S90 Recharge T8 AWD jest podwójnie doładowany: sprężarką mechaniczna oraz turbosprężarką.

Dzięki temu płynnie oddaje moc w całym zakresie obrotów użytecznych. Według danych technicznych wynosi ona 318 KM. Poza tym w rozpędzaniu się pomaga mu drugi silnik elektryczny napędzający tylną oś samochodu. Jego moc została określona na 87 KM, a łączna moc maksymalna powstałego układu wynosi 390 KM. Maksymalny dostępny moment obrotowy napędu to 640 Nm. Takie parametry zgodnie z danymi producenta pozwalają na osiągnięcie prędkości 180 km/h i rozpędzenie się do 100 km/h w 5,1 sekundy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.