Dzisiaj do Studia Biznes przyjechał samochód niezwykły. Porsche Panamera Turbo S

Porsche Panamera stara się łączyć dwa światy. Luksusu i sportu. Wersja Turbo S robi to w imponujący sposób. Nie zapomina o komforcie, ale ma 630 KM, przyspiesza do 100 km/h w 3,1 s i bije rekordy na torach całego świata. Panamera Turbo S przyjechała do Studia Biznes, a przetestował ją dla was Tomasz Korniejew.

Studio Biznes 17 lutego

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl.

Cały odcinek Studia Biznes możecie obejrzeć w tym miejscu:

Zobacz wideo

Porsche Panamera Turbo S. Najważniejsze dane dla tych, którzy nie mają czasu na oglądanie testu

Premierę odświeżonego Porsche Panamera producent wykorzystał do zaprezentowania topowej wersji - Turbo S. Z 4-litrowym silnikiem V8 o mocy 630 KM i 820 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oferuje o 80 KM i o 50 Nm więcej od poprzedniego flagowego wariantu Turbo z jednostką spalinową. Osiągi? W trybie Sport Plus nowa Panamera Turbo S przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy, a na prostej rozpędzi się do 315 km/h. Porsche podkreśla, że trójkomorowe zawieszenie pneumatyczne, system Porsche Active Suspension Management (PASM) oraz układ stabilizacji przechyłów Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport) wraz z Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) zostały odpowiednio zoptymalizowane i przystosowane do wymagań tak mocnego modelu.

Najlepszym dowodem jest imponujący czas Panamery Turbo S na Nurburgringu. Kierowca testowy Lars Kern pokonał tam okrążenie o długości 20 832 m w ciągu 7:29,81 min. To nowy oficjalny rekord w klasie samochodów luksusowych. Porsche Panamera Turbo S zostało wycenione na 897 tysięcy złotych.

Nowe Porsche Panamera 2020Nowe Porsche Panamera 2020 fot. Porsche

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.