Skoda Octavia RS iV w Studiu Biznes. Sprawdzamy sportową hybrydę

Litery "RS" oznaczają w Skodzie rasową, sportową wersję, z kolei "iV" hybrydę typu plug-in. Co daje ich połączenie? 245-konną Skodę Octavię RS iV przetestował dla was redaktor naczelny Moto.pl, Tomasz Korniejew. Zapraszamy:
Zobacz wideo Skoda Octavia RS iV w jednym z pierwszych testów w Polsce:

Skoda Octavia RS iV - najważniejsze informacje

Napęd hybrydowej Octavii RS to połączenie silnika benzynowego 1.4 TSI o mocy 150 KM z motorem elektrycznym. Łączna moc wynosi 245 KM, a maksymalny moment obrotowy to 400 Nm. Napęd przekazywany jest na przednią oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni automatycznej DSG. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 13 kWh, w który Skoda wyposażyła Octavię RS iV, pozwala przejechać do 60 kilometrów w trybie bezemisyjnym (zgodnie z WLTP).

W trybie sportowym, przy wykorzystaniu obu silników jednocześnie i pełnej mocy, auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,3 s. Prędkość maksymalna to 225 km/h. Niespodzianką nie jest to, że Skoda wyposażyła hybrydowego RS-a w progresywny układ kierowniczy i sportowe zawieszenie - to typowe dla pojazdów z rodziny RS.

Studio Biznes 25 listopada

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl.

Cały odcinek Studia Biznes możecie obejrzeć w tym miejscu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.