Piotr Pawlak: Ford będzie firmą technologiczną dostarczającą klientom mobilność

Motoryzacja znajduje się w przełomowym momencie. Jak kryzys na rynku półprzewodników wpłynie na branżę motoryzacyjną, kiedy samochody elektryczne stanieją i jak przyszłość motoryzacji widzi jeden z najważniejszych menadżerów w branży motoryzacyjnej? O tym wszystkim - i nie tylko - rozmawiam w podcaście z Piotrem Pawlakiem, prezesem Ford Polska.

W świecie motoryzacji zachodzą nieprawdopodobne przemiany. Gdyby ktoś dwa lata temu powiedział mi, że w polskich plebiscytach motoryzacyjnych będą wygrywały samochody elektryczne, polemizowałbym, że to na pewno za wcześnie.

Posłuchaj podcastu

Tymczasem tak się dzieje. Auto elektryczne Ford Mustang Mach-E to zdobywca wielu laurów, w tym tytułu samochodu roku 2021 w Plebiscycie The Best of Moto, który jest organizowany przez redakcję Moto.pl.

O zwycięstwie zadecydowały m.in. głosy internautów, którzy w przytłaczającej większości klikali w Mustanga.

Czemu tak się dzieje? Czy jesteśmy już gotowi na eksploatację samochodów elektrycznych? Kiedy znikną z dróg samochody spalinowe, czy światowa motoryzacja przetrwa obecny kryzys na rynku półprzewodników i jak wygląda praca w koncernie motoryzacyjnym od kuchni? O tym wszystkim porozmawiam dzisiaj z jedną z najważniejszych osób w europejskiej branży motoryzacyjnej.

Zapraszam do posłuchania podcastu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.