Polska firma podpisała umowę z indyjską spółką. Chodzi o silniki i falowniki

Polska firma Elimen Group podpisała umowę licencyjną z indyjską spółką Flash Electronics. Obejmuje ona przekazanie technologii produkcji silników elektrycznych i falowników. Co wiemy na temat transakcji?

Umowa licencyjna w pierwszej kolejności zakłada przekazanie planów i technologii potrzebnej do produkcji silników elektrycznych oraz falowników do motocykli, autobusów i pojazdów ciężarowych. Umowa na początek przewiduje produkcję 4 rodzin silników o mocach 5,7 kW, 16 kW, 180 kW oraz 360kW. Silniki te osiągają moment obrotowy o wartościach kolejno 25 Nm, 64 Nm, 360 Nm i 3200 Nm. W Indiach uruchomiona zostanie w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna, na której to miesięcznie montowanych będzie od 3 do 25 tys. jednostek.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Następnie polska firma ma zaprojektować silniki, które posłużą do napędzania samochodów osobowych, a także ciężkich maszyn budowlanych i drogowych. Oba przedsiębiorstwa nie podały jednak wartości podpisanego kontraktu. To, co udało się ustalić, to kwota, jaką indyjska spółka zamierza zainwestować we współpracę z Elimen Group. W ciągu dwóch lat Flash Electronics planuje przeznaczyć na ten cel ok. 80 mln. zł.

Zobacz wideo

"Nasza wizyta w Indiach oraz udział w targach Auto Expo Components 2023, największej imprezie tego typu na kontynencie azjatyckim, stała się znakomitą okazją do nawiązania bezpośredniego dialogu z finalnymi odbiorcami produktów, dokładniejszego zrozumienia ich potrzeb, a w efekcie lepszego dostosowania oferty do potrzeb rynku indyjskiego i innych rynków Azji" - powiedział Cezary Klimont, prezes Elimen Group, cytowany przez Onet. 

"Cieszymy się ze współpracy z Elimen Group, ponieważ to ważny etap w drodze do transformacji branży motoryzacyjnej na jednym z największych rynków świata" – stwiedził Sanjeev Vasdev, dyrektor Flash Electronics.

Zgdnie z pierwotnymi założeniami, produkcja seryjna opisanych w umowie silników i falowników ruszy w trzecim kwartale 2024 roku. Do tego momentu spółki będą starały się pozyskać nowych odbiorców na swoje produkty, skupiając się głównie na rynku indyjskim.

OFERTY AVANTI24.PL: Te kurtki to nowe objawienie wiosny! Modne katany są stylowe i założysz je do wszystkiego!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.