"Chcę zamontować w samochodzie instalację LPG. Co dalej"? Trzy najważniejsze zasady przy wyborze instalacji

Bez względu na przyczynę, dla której zakładasz instalację LPG w swoim samochodzie, musisz pamiętać o trzech najważniejszych zasadach.

Jak wybrać najlepszą instalację LPG

Są trzy najważniejsze zasady, które powinny ci przyświecać, jeśli zdecydowałeś się zamontować w swoim samochodzie instalację LPG. Nie stosuj ich wybiórczo tylko wszystkie jednocześnie – to gwarancja bezproblemowego korzystania ze wszystkich zalet instalacji LPG.

Po pierwsze, kompletny system od jednego producenta

Alfa Romeo MiToAlfa Romeo MiTo Alfa Romeo MiTo

Kompletna instalacja gazowa od jednego producenta to najlepszy wybór. Praca nad instalacją w jednym miejscu pozwala na odpowiednią kalibrację i niezawodne działanie oraz kontrolę jakości produktu. Przekłada się to na bezawaryjną pracę instalacji. Skąd ta pewność? Przykładowo, firma AC S.A., będąca producentem systemów marki STAG, oferuje możliwość wydłużenia gwarancji aż do ośmiu lat. Tak długi okres gwarancyjny musi świadczyć o pełnym przekonaniu producenta o niezawodności systemu, który oferuje.

Pamiętaj, że nowoczesne instalacje LPG to skomplikowane systemy, w których każdy element został dobrany do pozostałych w takich sposób, by zapewniać jak najlepsze osiągi i optymalną, bezawaryjną pracę. Dlatego nie warto eksperymentować. Wybieraj cały system LPG od jednego producenta.

Po drugie, montaż w serwisach z autoryzacją producenta

Instalacja LPGInstalacja LPG fot. AC S.A.

Szukaj takiego warsztatu, który jest związany z konkretnym dostawcą instalacji gazowych, czyli ma jego autoryzację. Nowoczesne instalacje gazowe wyposażone są w szereg skomplikowanych systemów, które w szybkim tempie się zmieniają. Autoryzacja to pewność, że pracownicy warsztatu biorą udział w szkoleniach i są na bieżąco ze wszystkimi rozwiązaniami stosowanymi w nowoczesnych instalacjach. To po prostu gwarancja najwyższego poziomu usług.

Warto też pamiętać, że autoryzowane serwisy mają pierwszeństwo w dostępie do najnowszych produktów. Dodatkowo, pracownicy pomogą dobrać najbardziej optymalną instalację do twojego samochodu.

Po trzecie, sieć serwisowa

Zwróć uwagę, czy producent instalacji, na którą się zdecydowałeś, ma sieć autoryzowanych serwisów w całej Polsce. Dlaczego to takie ważne? Bo awaria może zdarzyć się wszędzie, a rozbudowana sieć serwisowa oznacza dostęp do profesjonalnej pomocy bez względu na miejsce pobytu. Trzeba też pamiętać, że bezpłatne usuwanie usterek w ramach gwarancji odbywa się tylko w autoryzowanych serwisach.

Instalacja LPGInstalacja LPG fot. AC S.A.

Dobrym przykładem producenta, który postawił na rozbudowaną sieć serwisową, jest firma AC S.A., która jest producentem instalacji STAG. W tej chwili jej sieć obejmuje ponad sto autoryzowanych warsztatów oraz ponad osiemdziesiąt tzw. warsztatów rekomendowanych. Zapewnia to równomierne pokrycie całego kraju. Wszędzie tam, w razie kłopotów, uzyskasz bezpłatną pomoc gwarancyjną.

Co potem?

Montaż instalacji gazowej nie kończy się w warsztacie. Niezbędne jest również dopełnienie wszelkich formalności, które umożliwią nam legalne poruszanie się pojazdem z instalacją LPG. Po montażu instalacji gazowej otrzymasz w warsztacie zestaw dokumentów. W jego skład wchodzą: świadectwo homologacji sposobu montażu, certyfikat na zbiornik gazowy (paszport butli) oraz rachunek za dokonanie montażu instalacji gazowej.

- Przy odbiorze dokumentów należy upewnić się, czy wszystkie dane zostały prawidłowo wprowadzone, czyli np. czy numery ze zbiornika gazowego zgadzają się z tymi w wydawanym paszporcie. Błędy w dokumentach uniemożliwią zalegalizowanie instalacji gazowej, a co za tym idzie, legalne poruszanie się pojazdem po publicznych drogach

- mówi Marek Bezubik, Specjalista ds. Technicznych firmy AC S.A., producenta systemów LPG/CNG marki STAG.

Po odbiorze dokumentów masz 30 dni na udanie się do wydziału komunikacji. Na miejscu otrzymasz bezpłatny wpis o montażu instalacji gazowej w dowodzie rejestracyjnym. I już. Teraz musisz już tylko pamiętać o corocznym przeglądzie technicznym. Ważne, byś nie zgubił dokumentów, które dostaniesz od instalatorów po zamontowaniu systemu LPG. Będą potrzebne przy przeglądach.

Więcej o:
Komentarze (53)
Chcę zamontować w samochodzie instalację LPG. Co dalej? Trzy najważniejsze zasady przy wyborze instalacji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: swan

  Oceniono 71 razy 71

  zgodnie z polskim prawem artykuły reklamowe należy czytelnie oznaczać... W którym miejscu zaznaczyliście, że to reklama jednej firmy?

 • Gość: h2o

  Oceniono 43 razy 43

  ależ siermiężna kryptoreklama...

 • qqbek

  Oceniono 33 razy 33

  Przypominam:
  Art. 36 ust. 3 prawa prasowego "Ogłoszenia i reklamy muszą być oznaczone w sposób nie budzący wątpliwości, iż nie stanowią one materiału redakcyjnego".

 • darek9999

  Oceniono 20 razy 16

  Ja pitolę ale reklama. Reklama pełna bzdur.

 • pintonek

  Oceniono 13 razy 13

  Miejsce zaworu wlewowego ktore jest na zdjęciu to najgorsza możliwa opcja. Zimą cały czas jest na tym syf z drogi oraz zamarza zgromadzony śnieg i woda.

 • darnaw

  Oceniono 9 razy 9

  Ładnie ta pani na zdjęciu pomazana, pewnie nigdy przy samochodzie nie pracowała. Ten co ją "mazał" (nie mylić z miział) pewnie też nie.

 • Gość: mamgaz

  Oceniono 10 razy 6

  Są lepsze systemy autogazu, niż te reklamowane w tekście. Np. BRC montowane w fabrycznie nowych samochodach bez utraty gwarancji na auto.

 • j_stalin

  Oceniono 7 razy 3

  zapomnieliscie w tej reklamie napisac jednej waznej rzeczy. nie do kazdego silnika mozna zainstalowac LPG. gaz spalajac sie wytwarza wyzsza temperature niz benzyna, wiec naraza na wypalenie gniazda zaworowe. jezeli silnik ma glowice z niewzmacnianymi gniazdami, po kilkudziesieciu tysiacach km glowica bedzie do naprawy lub wymiany...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX