Elektryczna Škoda Octavia

Według ekspertów, samochody elektryczne będą pełnić coraz większą rolę, przede wszystkim ze względu na redukcję emisji CO2. Škoda zamierza być jednym z liderów tego procesu, a pierwszym krokiem jest koncepcyjna Octavia Green E Line

Octavia Green E Line jest pierwszym w historii firmy pojazdem koncepcyjnym, całkowicie napędzanym elektrycznie, jaki zostanie wykorzystany do budowy seryjnych aut elektrycznych. Pierwsza flota testowa wyruszy na drogi jeszcze w tym roku.

Razem z Grupą Volkswagen, bardzo intensywnie pracujemy nad rozwojem alternatywnych napędów, a Octavia Green E Line to dowód na nasze wysokie kwalifikacje w tym zakresie. Poczyniliśmy ogromny postęp i jednoznacznie zdefiniowaliśmy nasz cel: mobilność bez emisji. Jako marka korzystamy z ogromnego potencjału Volkswagena, największej europejskiej grupy zrzeszającej producentów motoryzacyjnych - powiedział Petr Kristl, Szef Elektro-mobilności w Škodzie

Wersja Green E Line została stworzona na bazie Škody Octavii Combi. Nie jest żadną tajemnicą, że największa różnica w stosunku do seryjnego modelu kryje się pod maską. Umieszczony tam silnik elektryczny oferuje stałą moc 81 KM i moc maksymalną 115 KM.

Maksymalny moment obrotowy dostępny jest w silnikach elektrycznych już od samego początku, tym bardziej wartość 270 Nm robi wrażenie. Pojazd z pewnością docenią kierowcy poruszający się w ruchu miejskim. Octavia Green E Line na osiągnięcie prędkości od 0 do 100 km/h potrzebuje 12 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 135 km/h. Elektryczność w elektrycznej Škodzie zapewnia nowoczesna bateria, która zbudowana jest ze 180 ogniw litowo-jonowych. Zasięg wynosi 150 km.

Marcin Lewandowski

2000 km na jednym zbiorniku paliwa

20 lat Skody i Volkswagena

Samochody: Skoda Octavia - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.