Delta E-4 Coupe - fajny elektryk

Auta zasilane z gniazdka krytykowane są często za niewielki zasięg albo słabe osiągi. Delta Motorsport zbudowała samochód elektryczny pozbawiony tych wad. Czy przekona sceptyków?

Brytyjska firma z siedzibą w Silverstone zaprezentowała na miejscowym torze prototyp małego, dwudrzwiowego coupe. Wybór miejsca nie był przypadkowy, twórcy chcieli bowiem sprawdzić możliwości sportowego malucha. E-4, bo tak ochrzczono, rozpędził się do 240 km/h przy czym pierwszą setkę wskazówka prędkościomierza minęła po niecałych 5 sekundach. Nie wiemy, jak daleko Delta zajedzie przy tak ostrym traktowaniu. Producent zapewnia jednak, że przy normalnej jeździe ekologiczne coupe może pochwalić się zasięgiem 322 km.

Świetne osiągi i imponujący zasięg małego elektryka to po części zasługa niskiej masy pojazdu, uzyskanej przez szerokie zastosowanie kompozytów. Podwozie Delty waży zaledwie 85 kg. Masę układu napędowego, opracowanego wspólnie z Uniwersytetem w Oxfrodzie, również ograniczono do minimum. Koła poruszane są przez zestaw 23-kilogramowych silników elektrycznych o mocy 120 KM i 600 Nm momentu obrotowego każdy. Sportowe doznania potęgować ma niska pozycja za kierownicą.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Elektryczne Renault wycenione

Samochód z bambusa

Suzuki Kizashi - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.