Plug-in Volvo już za trzy lata

Samochody hybrydowe wykorzystujące silniki diesla nie będą powstawać wyłącznie we Francji. Za trzy lata takie auto wyjedzie z fabryki w Goeteborgu. Co więcej, będzie je można podłączać do sieci elektrycznej

Volvo V70 Plug-In Hybrid to samochód pokazujący możliwości szwedzkiego producenta. Na pokazie się nie kończy. Już za trzy lata ma ruszyć seryjna produkcja hybrydowych samochodów tej marki.

Nowa hybryda Volvo będzie naprawdę przyjemnym w prowadzeniu samochodem, spełniającym wszystkie standardy bezpieczeństwa i wygody. Jednocześnie poziom CO2 i zużycie paliwa zostaną zredukowane o połowę - powiedział Stephen Odell, prezes Volvo Car Corporation

Idea jest taka, by podczas codziennych dojazdów do pracy używać głównie trybu elektrycznego. Można będzie przejechać na nim do 50 km. Po powrocie do domu samochód można podłączyć do domowej sieci elektrycznej, uzupełniając poziom naładowania akumulatorów w ciągu pięciu godzin. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko domów jednorodzinnych. W Szwecji niektóre parkingi osiedlowe posiadają miejsca parkingowe wyposażone w gniazdka do ładowania akumulatorów poprzez specjalne wtyczki montowane w samochodach.

Towards Zero - hybrydowe Volvo

Jeśli kierowca wybierze się w dalszą podróż Volvo będzie działać podobnie, jak znane nam obecnie auta hybrydowe. Uzupełnieniem dla silnika elektrycznego ma być ekonomiczny diesel . Zasięg w trybie kombinowanym ma wynosić do 1200 km, przy zużyciu paliwa na poziomie 2 l/100km. Podczas zwalniania i hamowania system będzie odzyskiwał energię ładując akumulatory.

Marcin Lewandowski

Ponad 2000 km na jednym baku - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Volvo V70 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.