TATA Indica Vista EV

Hinduski koncern TATA, producent najtańszego samochodu na świecie, modelu nano, intensywnie pracuje nad wdrożeniem do produkcji samochodu o napędzie elektrycznym

Tata Indica Vista EV ma być dostępna w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Będzie to pierwszy 4-miejscowy elektryczny pojazd z zasięgiem do 200 km, produkowany w Indiach. Silnik elektryczny rozwija maksymalnie 160 KM i osiąga 170 Nm momentu. Pozwala to na rozpędzenie Visty EV do 100 km/h w około 10 s.

Pierwsze prototypy Tata Indica Vista EV pokazano w marcu tego roku na wystawie w Genewie . W ostatnich miesiącach pojazd został dopracowany przez TMETC w Warwick. Wkrótce do produkowanych w Indiach nadwozi, w systemie SKD montowany będzie napęd elektryczny norweskiej firmy Miljo Grenland.

Europejskie Centrum Techniczne Tata Motors (TMETC) w Warwick k. Birmingham, otrzymało wsparcie w wysokości 10 milionów funtów na dokończenie rozwoju i uruchomienie produkcji modelu Tata Indica Vista EV, projektu wartego łącznie 25 milionów funtów. Wsparcia udzielił rząd Wielkiej Brytanii poprzez agencję Automotive Assistance Programme (AAP).

Tata Indica Vista, stanowiąca bazę dla modelu elektrycznego, zadebiutowała na rynku Indyjskim we wrześniu 2008 roku. Do tej pory nie pojawiła się jeszcze w Europie. Czy obie wersje, elektryczna i spalinowa, zadebiutują jednocześnie?

Marcin Lewandowski

A na imię damy jej Venga

Futurystyczna hybryda Volkswagena - ZOBACZ WIĘCEJ

Poradnik: samochodem po Europie - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Tata Indica - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.