Magna Steyr Mila EV

Magna Steyr jako spadkobierca Steyr-Daimler-Puch ma bogate tradycje w produkcji samochodów... cudzej konstrukcji. Podczas salonu w Genewie firma przedstawiła prototyp miejskiego samochodu o napędzie elektrycznym, także z myślą o zleceniodawcach.

Magna Steyr to austriacki producent samochodów, jedna z kilku europejskich firm żyjąca z kontraktów na produkcję samochodów różnych koncernów. Wśród ostatnich zleceniodawców są GM ( Saab 9-3 ), Chrysler , Mercrdes ( klasa G ) i BMW ( X3 ). Magna Steyr nie ogranicza się jednak tylko do produkcji, oferując różnorodne produkty i rozwiązania dla branży motoryzacyjnej, a swoje możliwości pokazała podczas salonu samochodowego w Genewie, prezentując prototyp samochodu elektrycznego o nazwie MILO EV.

Prezentowany samochód to małe miejskie auto z segmentu B i trzeba przyznać bardzo ciekawej stylistyce. Konstrukcja samochodu została przygotowana od podstaw i jest przeznaczona i przystosowana do zainstalowania wszelkich nowoczesnych źródeł napędu. Można ją dostosować do napędu elektrycznego, ogniw paliwowych, instalacji gazu ziemnego, lub coraz powszechniejszego napędu hybrydowego . Jeden samochód zbudowany na tej płycie podłogowej może być wyposażany w różnorodne źródła napędu bez większych modyfikacji, a Magna oferuje ponadto możliwość ich wytwarzania na jednej linii produkcyjnej.

Maska modelu MILA EV kryje napęd na który składa się m.in. silnik elektryczny o mocy 67 KM. Energia magazynowana jest w akumulatorach litowo-ionowych. Czas ładowania wynoszący dwie i pół godziny pozwala przejechać dystans 150 km. Nie są to wartości imponujące, ale napęd tego samochodu jest tylko przykładem tego, co może znaleźć się pod maską.

mjl, źródło: Magna Steyr

Samochody: Mercedes G - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.