Inster będzie najtańszym elektrycznym samochodem Hyundaia

Hyundai Inster będzie najmniejszym samochodem z napędem elektrycznym popularnej koreańskiej marki. Auto oparto na modelu Hyundai Casper - uroczo wyglądającym crossoverze nieznanym w Europie.

Inster to subkompaktowe auto segmentu A, które powoli wyjeżdża z cienia. Na pierwszych fotografiach producenta można łatwo dostrzec kształt i niektóre elementy spójne z modelem Casper (pisaliśmy o nim tutaj). Zdjęcia zapowiadające auto pokazują zlokalizowany z przodu port ładowania, fragmenty osłon nadwozia czy relingi dachowe. Z przodu widoczne są okrągłe światła do jazdy dziennej LED, a wzrok z tyłu przyciągają popisowe pikselowe elementy oświetlenia, podobne jak w modelach Ioniq 5 i Ioniq 6. Na tylnej klapie zagości napis "Inster". 

Inster to Casper Electric

Nie jest tajemnicą, że napędzany energią elektryczną miejski pojazd oparto na Casperze. W rodzimej Korei Południowej model ten otrzyma nawet nazwę Casper Electric, ale na rynkach światowych będzie znany właśnie jako Inster. Hyundai informuje, że nazwa ta wywodzi się od słów "intymny" i "innowacyjny" oraz twierdzi, że pojazd ten w klasie małych samochodów miejskich wyznaczy nowe standardy pod względem zasięgu jazdy, technologii i funkcji bezpieczeństwa.

Hyundai nie opublikował żadnych zdjęć wnętrza, ale skoro samochód bazuje na Casperze, należy się spodziewać cyfrowego zestawu wskaźników, dużego centralnego ekranu informacyjno-rozrywkowego czy masywnej trójramiennej kierownicy. Informacje na temat akumulatora oraz zasięgu samochodu zostaną podane w dniu premiery.

Inster ma być tanim elektrykiem

Hyundai Inster oficjalnie zostanie przedstawiony na Międzynarodowych Targach Mobilności w Busan pod koniec czerwca. Według plotek cena samochodu ma wynosić poniżej 20 000 euro (21 500 dolarów), co z uczyni go najtańszym pojazdem elektrycznym marki. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.