Rusza alians Sony Honda Mobility. Japońskie auta będą Playstation na kołach już w 2025 r.

Dwa japońskie koncerny niedawno uformowały nową spółkę joint-venture. To alians na miarę XXI wieku. Powstanie Sony Honda Mobility oznacza, że do samochodów Hondy trafią multimedia Sony. I o wiele więcej.

Czerwcowy alians Hondy i Sony oznacza, że obie firmy zdają sobie sprawę, jak ważna jest technologiczna i multimedialna strona motoryzacji. Przyszłe samochody elektryczne będą projektowane wspólnie. Jeśli w tej chwili się zastanawiacie, czy w Hondach przyszłości będzie można zagrać na konsoli Playstation, to mam dobrą wiadomość.

Więcej wiadomości o autach elektrycznych znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Nowy dyrektor generalny Sony Honda Mobility Izumi Kawanishi rozwiał wątpliwości w rozmowie z dziennikarzem "Financial Times":

Sony ma treści, usługi i technologie rozrywkowe, które napędzają wyobraźnię ludzi. Dostosowujemy te atuty do mobilności i będzie nasza siła w rywalizacji z Teslą.

Zgadzamy się z tą deklaracją, podoba nam się bezpośredniość prezesa i też liczymy na nową jakość multimediów w motoryzacji. Sony jest w tej dziedzinie potentatem, współpraca dwóch legendarnych w swoich branżach firm, może przynieść bardzo ciekawe efekty, jeśli tylko każda z nich zdoła wykorzystać swoje mocne strony w walce z konkurencją na rynku samochodów.

Kawanashi, który wcześniej był w Sony szefem działu robotyki i sztucznej inteligencji (co znakomicie pasuje do współczesnej motoryzacji) później dodał w rozmowie opublikowanej w FT, że nie ma technologicznych przeciwwskazań, aby wzbogacić przyszłe auta o funkcjonalność konsoli Playstation 5. Wyobraźcie sobie możliwość grania w Gran Turismo podczas jazdy. Sami zapragniecie znaleźć się na miejscach swoich dzieci — na tylnej kanapie — chociaż w przyszłości to nie będzie konieczne, aby czerpać radość z rozrywki.

Pierwszy samochód Sony Honda Mobility będzie dostępny za trzy lata w USA

Proces integracji osiągnięć technicznych obu koncernów ma być prowadzony od podstaw. To znaczy, że obecne na rynku samochody Hondy nie zyskają funkcjonalności Sony. Pojawią się dopiero w zupełnie nowych modelach. To wyjaśnienie drugiego z szefów Sony Honda Mobility, prezesa nowej spółki Yasuhide Mizuno.

Przestrzeń w aucie trzeba projektować tak, aby nie trzeba było jeździć, żeby się w niej czuć dobrze. Rozwiązaniem jest jazda autonomiczna. Będzie musiała znacznie ewoluować od obecnego poziomu, aby dojść do poziomu, o którym marzymy, a na to potrzeba czasu.

- dodał na koniec Kawanashi.

Jeśli sprawdzą się obietnice dyrekcji, pierwsze Playstation na kołach SonyHonda (markę sobie wymyśliłem) zadebiutują w USA już w 2025 roku, a więc całkiem niedługo. Już widzę kolejki Amerykanów ustawiające się w noc debiutu przed salonami marki i w tym wypadku wcale nie żartuję. Integracja produktów Sony i Honda może być przełomowa dla samochodowego rynku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.