Elektryczny kamper. Opel Zafira-e Life w wersji Crosscamp Flex

Takiego samochodu w marce Opel jeszcze nie było. Niemcy prezentują w pełni elektrycznego kampera, który oficjalnie zadebiutuje na imprezie Caravan Salon 2022. Model o nazwie Opel Zafira-e Life Crosscamp Flex dołączy w 2023 roku do gamy Crosscampów napędzanych silnikami wysokoprężnymi.

Opel Zafira?e Life to pojazd kierowany do osób oczekujących nie tylko więcej przestrzeni i elastyczności, ale także możliwości korzystania z elektrycznego napędu nawet w czasie weekendowych wycieczek za miasto lub na kemping. Przestronny elektryczny van w zupełnie nowej odmianie Crosscamp Flex, w której można zamieszkać, pojawi się na wystawie Caravan Salon w Düsseldorfie między 26 sierpnia a 4 września.

Opel Zafira-e Life w wersji Crosscamp Flex to pojazd oferujący funkcjonalność i elastyczność vana, zaspokajając jednocześnie potrzebę bezemisyjnego podróżowania kamperem. Litowo-jonowy akumulator trakcyjny o pojemności 75 kWh (umieszczony pod podłogą bez uszczerbku dla przestronności wnętrza) umożliwia pokonywanie dalszych tras. Zasięg zmierzony według cyklu WLTP1 wynosi do 322 kilometrów.

Ładowanie jest możliwe z ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki lub z domowego gniazdka elektrycznego. Ładowanie prądem stałym z mocą 100 kW umożliwia uzupełnienie stanu akumulatora do 80 procent jego pojemności w około 48 minut. W celu zachowania zapasu energii w akumulatorze trakcyjnym na potrzeby napędu w samochodzie zastosowano również akumulator pomocniczy o pojemności 95 Ah, który zasila oświetlenie, chłodziarkę oraz gniazdo USB.

Jak każdy Crosscamp, również elektryczny Crosscamp Flex ma na pokładzie wszystko, co jest potrzebne na wakacyjną wyprawę. Praktyczne wyposażenie obejmuje przednie fotele z funkcją obrotu o 180 stopni, aneks kuchenny ze zlewem, kuchenką gazową i szafkami, a także pojemniki na wodę pitną i ścieki. Dzięki kanapie z funkcją dwuosobowego łóżka oraz dwóm kolejnym miejscom do spania pod podnoszonym dachem w pojeździe mogą nocować cztery osoby.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.