Volkswagen ID.5 - ceny w Polsce. Najładniejszy i najdroższy w rodzinie

Volkswagen wiąże z ID.5 spore nadzieje. I ma ku temu podstawy. Najnowszy elektryczny SUV z rodziny ID już wkrótce może być najczęśniej kupowanym elektrycznym autem niemieckiej marki.

ID.5 to najnowszy, najładniejszy i najdroższy model z elektrycznej rodziny ID. Czy wygląda znacząco wpłynął na względy praktyczne? Nie. Pasażerom siedzącym z tyłu ID.5 gwarantuje tylko o około centymetr mniej miejsca na głowy, a bagażnik jest o kilka litrów... większy niż w praktyczniejszym ID.4. Czy to oznacza, że Volkswagen w ID.5 postawił na przestrzeń w bagażniku kosztem miejsca na nogi pasażerów siedzących w drugim rzędzie? Nic z tych rzeczy. Zgodnie z przepisami homologacyjnymi pojemność kufra mierzona jest do dolnej krawędzi szyb. Ot cała tajemnica.

Zobacz wideo Tak wygląda najnowszy elektryczny SUV Volkswagena

Volkswagen ID.5 z nowymi multimediami

Różnice w wymiarach czy współczynniku oporu powietrza pomiędzy ID.4 i ID.5 są niewielkie. O wszystkich pisaliśmy już po naszym pierwszym kontakcie z tym autem:

Warto tu jednak nadmienić, że w ID.5 debiutuje najnowsza wersja oprogramowania - ID Software 3.0. W przyszłości trafi ona również d ID.4 i ID.3. Instalacja odbędzie się zdalnie. Co się zmieniło? W kwestii multimediów, programiści upłynnili działanie systemu, poprawili jego stabilność, a wśród aplikacji pojawiły się gry, w które można grać podczas postoju. Nowe oprogramowanie ma też wpływ na kwestie techniczne. Dzięki ID Software 3.0 ID.5 może być ładowane z mocą 135 kW.

Volkswagen ID.5Volkswagen ID.5 Fot. Volkswagen

Więcej informacji o motoryzacyjnych nowościach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wśród nowych funkcji systemu pojawił się m.in. rozszerzony asystent parkowania, który teraz potrafi zapamiętać nasz tor jazdy, np. podczas parkowania pod domem. Na życzenie kierowcy auto może samo  podążać wyznaczoną przez nas ścieżką. Udoskonalono też działanie systemu Travel Assist, czyli - jak nazywa go Volkswagen - systemu jazdy półautonomicznej.

Volkswagen ID.5 - ceny w Polsce

Po debiucie w Polsce Volkswagen ID.5 będzie dostępny w trzech wersjach:

  • Volkswagen ID.5 Pro (77 kWh netto, 174 KM, 521 km WLTP, napęd na tylną oś) - 209 690 zł,
  • Volkswagen ID.5 Pro Performance (77 kWh, 204 KM, 521 km WLTP, napęd na tylną oś) - 216 390 zł,
  • Volkswagen ID.5 GTX (77 kWh, 299 KM, 496 km WLTP, napęd na cztery koła) - 243 590 zł.

Volkswagen ID.5Volkswagen ID.5 Fot. Volkswagen

Powyższe ceny oznaczają, że ID.5 jest droższe od niemal identycznie wyposażonego i napędzanego tymi samymi silnikami oraz posiadającego takie same akumulatory ID.4 o około 12 tys. zł. Warto jednak pamiętać, że niemieckie SUV-y są oferowane w ramach kierowanego do przedsiębiorców programu „Mój Elektryk". Dofinansowana z państwowego programu oferta Volkswagen Financial Services dotycząca ID.5 startuje od 1553 zł netto. Więcej o programie pisaliśmy w poniższym tekście:

ID.5 będzie produkowany w zakładzie Volkswagena w Zwickau i - jak podkreślają przedstawiciele niemieckiej marki - będzie to kolejne auto niemieckiej marki, które będzie neutralne pod względem emisji CO2.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.