Ford Mustang Mach-E samochodem elektrycznym 2021. Elektryczna legenda laureatem plebiscytu Car and Driver

Ford Mustang Mach-E zdobył nagrodę Samochód Elektryczny 2021 redakcji Car and Driver. To już kolejne wyróżnienie, które elektryczna legenda może postawić na swojej "półce" z trofeami. Elektryczny Mustang w plebiscycie pokonał najlepszych konkurentów z gamy pojazdów elektrycznych.

Redakcja Car and Driver poddała wszystkie biorące udział w konkursie pojazdy testom trwającym trzy tygodnie. Była to m.in.1600-kilometrowa podróż. Wszystko po to, aby ocenić każdy samochód w rzeczywistych warunkach. Po tych testach Mustang Mach-E zajął pierwsze miejsce.

Mamy wrażenie, że jeśli producent samochodów chciał nawrócić ludzi ze sceptyków EV w ewangelistów EV, to nie ma lepszego pojazdu niż Mustang Mach-E. To znajomy kształt i rozmiar crossovera. Idealnie w punkt tego, co kochają Amerykanie. To jest piękne. To stylistyka, która zostaje zauważona. Ma bardzo konkurencyjny zasięg i prędkość ładowania

– powiedziała Sharon Carty, redaktor naczelna Car and Driver.

Zobacz wideo Ford Explorer - testujemy kolosa z USA

Przy przyznawaniu nagrody dla pojazdów elektrycznych magazyn Car and Driver stosuje te same kryteria, co w przypadku nagród 10Best Awards: pojazd musi zapewniać wyjątkowe wrażenia z prowadzenia, oferować niepodważalną wartość i/lub praktyczność, spełniać swoją misję lepiej niż którykolwiek z jego konkurentów i wreszcie sprawiać przyjemność z jazdy. I według redaktorów Car and Driver jest to świetny opis Mustanga Mach-E.

Mustang Mach-E to początek tego, co możemy zrobić, aby konkurować w rewolucji pojazdów elektrycznych. Jego ciągły sukces w postaci zadowolonych klientów, wyników sprzedaży i nagród są oznakami rozmachu, który budujemy. Wyróżnienia takie jak "Car and Driver Electric Vehicle of the Year" są szczególnie satysfakcjonujące dla zespołu, który zaprojektował ten wyczynowy całkowicie elektryczny pojazd, aby był naprawdę przyjemny w prowadzeniu. Mało tego, auto może być tylko lepsze, gdy będziemy nadal uczyć się od naszych klientów i rozwijać się wraz z nimi

– powiedział Darren Palmer, dyrektor generalny Forda ds. pojazdów elektrycznych z napędem akumulatorowym.

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E Dominik Kalamus

Rywalami Mustanga Mach-E były następujące modele samochodów elektrycznych:

  • Audi e-tron,
  • Kia Niro,
  • Nissan Leaf Plus,
  • Polestar 2,
  • Porsche Taycan 4S,
  • Tesla Model 3 Performance,
  • Tesla Model S Long Range Plus,
  • Tesla Model Y Performance,
  • Volkswagen ID.4,
  • Volvo XC40 Recharge. 

W trakcie plebiscytu magazyn Car and Driver zastosował testy instrumentalne, subiektywną ocenę i bezpośrednie porównanie zarówno pod względem praktyczności, jak i przyjemności użytkowania.

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E Dominik Kalamus

Mustang Mach-E zdobył wiele innych nagród, w tym nagrodę Car and Driver's Choice Award na początku tego roku, a także nagrodę Cars.com Eco-Friendly Car of the Year, AutoGuide's Utility of the Year, Green Vehicle of the Year i nagrodę Autoweek Car Buyer’s.

Mogliśmy stworzyć nudny pojazd elektryczny, pojazd, który wygląda jak odkurzacz. Ale zdecydowaliśmy, że ludzie potrzebują samochodu elektrycznego z duszą. Dlatego zbudowaliśmy dla nich całkowicie elektrycznego SUV-a Mustanga, który zmienia status quo w pojazdach elektrycznych. A Mustang Mach-E GT i GT Performance Edition mają dopiero nadejść

- dodał Palmer. 

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E Dominik Kalamus

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E Dominik Kalamus

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.