Volvo idzie po swoje - zapowiada elektrycznego SUV-a Polestar 3

Polestar to sportowa marka samochodów elektrycznych, która wyfrunęła spod skrzydeł marki-matki Volvo. Chiński producent o szwedzkich korzeniach zapowiedział właśnie kolejny model, który wejdzie do produkcji. Polestar 3 będzie elektrycznym, sportowym SUV-em.

Polestar został niezależną marką w 2017 roku. Od tamtej pory w ofercie pojawił się Polestar 1 (600-konna hybryda typu plug-in) i Polestar 2 (nieco podniesiony, elektryczny sedan). O obu tych modelach pisaliśmy w poniższych artykułach:

Teraz przyszedł czas na debiut kolejnego modelu. Nie można odmówić marce konsekwencji w wymyślaniu nazw, bo kolejny model dostał przydomek... Polestar 3. To modna ostatnio kombinacja sportowego SUV-a z napędem elektrycznym. Póki co marka pokazała jedynie zarys samochodu - model przykryty płachtą materiału. Jednak już na takim zdjęciu widać kształt i zamysł projektu. Mamy aerodynamiczne nadwozie, długi, płasko poprowadzony przód, lekko opadającą linię dachu i masywne przetłoczenia na tylnych błotnikach.

Przedstawiciele marki mówią, że Polestar 3 ma być bezpośrednią konkurencją dla Tesli Model X. Jednak gdy spojrzymy na wóz przykryty materiałem, zauważymy niedużą odległość od bocznego lusterka do tylnego nadkola. Niewielkie gabaryty mogą sugerować, że Polestar 3 będzie autem dwudrzwiowym, lub tylne, mniejsze drzwi, będzie miał otwierane "pod wiatr".

Zobacz wideo Limuzyna Volvo w Studiu Biznes. S90 zaskakuje napędem. Mocą, ale nie tylko

Produkcja w USA

Modele marki Polestar powstają w Chinach, ale Polestar 3 będzie produkowany w USA w Ridgeville. W tej fabryce będzie składane także nowe Volvo XC90. Stany Zjednoczone mają być jednym z głównych rynków sprzedaży Polestara 3, więc przeniesienie tam produkcji ma znacząco obniżyć kosztu. Produkcja tego modelu ma ruszyć mniej więcej za rok.

Polestar PreceptPolestar Precept fot. materiały prasowe Polestar

Polestar PreceptPolestar Precept fot. materiały prasowe Polestar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.