Chiński maluch za 4 tys. to teraz Macaron. Lepsze wyposażenie pozwoli mu na debiut w Europie

Świat ma problem z ilością ludzi. Samochodów jest co raz więcej, a centra miast powoli zamykają się na auta, chyba, że wjeżdża się elektrykiem, wtedy droga wolna. Za jakiś czas jednak elektryków też może być za dużo i z miejscem będzie krucho. Rozwiązaniem może być ten mikrus z Chin.

Wuling Hong Guang Mini EV to dziecko lokalnego joint venture GM z SAIC i jest to najlepiej sprzedający się elektryk na świecie w 2021 roku. Właśnie zaprezentowano nową wersję o nazwie Macaron.

Wuling Hong Guang Mini EV Macaron – jakie wyposażenie?

Macaron można wybrać w trzech nowych kolorach Avocado Green, Lemon Yellow i White Peach Pink z opcjonalnym kontrastowym dachem. Wyposażono również w dodatkowe systemy bezpieczeństwa, które teraz będą w standardzie: ABS, poduszka powietrzna dla kierowcy, EBD, monitorowanie pieszych przy niskich prędkościach, monitorowanie ciśnienia w oponach, kamera cofania i tylne czujniki parkowania.

Wuling Hongguang Mini EVPolski maluch był ładniejszy. Ale ten jest elektryczny i kosztuje cztery wypłaty

W porównaniu do innego mikrusa z naszego rynku, czyli Smarta ForTwo EQ, Macaron jest 222 mm dłuższy (2917 mm), 170 mm węższy (1493 mm), 66 mm wyższy (1621 mm) i ma o 67 mm większy rozstaw osi (1940 mm), niż konkurent z Niemiec. W środku układ siedzeń to 2+2, w tym tylne można złożyć, przez co przestrzeń załadunkowa wynosi 741 litrów.

Wuling Hongguang Mini EVPamiętacie "chińskiego malucha"? Jest najlepiej sprzedającym się elektrykiem na świecie

Silnik elektryczny wytwarza 27 KM mocy i 85 Nm momentu obrotowego. Maksymalny zasięg Macarona to 170 km/h, a prędkość, jaką może ostatecznie osiągnąć to 100 km/h. Właściciele mogą zdalnie kontrolować ładowanie pojazdu.

Cena za Wuling Hong Guang Mini EV Macaron to około 6.655 dolarów.

Zobacz wideo
Więcej o: