Kolejny elektryczny SUV Volkswagena. Czy ID.6 dojedzie do Europy? Baterii mu wystarczy

Elektryczna gama Volkswagena się powiększa. Do kompaktowego ID.3 i nieco większego ID.4 niebawem dołączy siedmioosobowy SUV. Za kilka dni zadebiutuje Volkswagen ID.6.

Volkswagen ID.6 to duży elektryczny SUV, krewny już zaprezentowanych modeli ID.3 oraz ID.4. Z jednym i drugim łączy go nowoczesna platforma konstrukcyjna MEB zaprojektowana specjalnie dla aut elektrycznych. Jednak ID.6 będzie wyróżniał się rozmiarami. Auto będzie aż od 30 cm dłuższe od ID.4, a rozstaw osi zostanie wydłużony o 20 cm. Nowy model ma być w pełni rodzinny, a nawet uterenowiony. ID.6 zabierze na pokład nawet 7 osób i będzie dostępny z napędem na cztery koła.

Zobacz wideo Samochód przełomowy dla Volkswagena? Sprawdzamy model ID.3

W podstawowej wersji znajdziemy silnik elektryczny o mocy 204 KM, który będzie napędzał tylne koła. Topowa wersja będzie mogła pochwalić się mocą 306 KM i napędem na obie osie. Duża pojemność akumulatora (82 kWh) zapewni zasięg na poziomie kilkuset kilometrów. ID.6 będzie także dostępny w tańszej wersji z mniejszą baterią (62 kWh).

(Nie) tylko dla Chin

Początkowo Volkswagen ID.6 trafi na rynek chiński. Jednak bardzo możliwe, że z czasem trafi także do Europy i do USA. Na Starym Kontynencie przybywa siedmioosobowych SUV-ów, zatem wprowadzenie elektryka do tego segmentu byłoby pionierskim rozwiązaniem wpisanym w strategię elektryfikacji Volkswagena.

Volkswagen ID.6 oficjalnie zadebiutuje 17 kwietnia w Chinach na Shanghai Auto Show 2021. Producent zaprezentuje od razu dwie wersje - ID.6 X i ID.6 Crozz, opracowane przez FAW-Volkswagen i SAIC-Volkswagen - chińskie spółki typu joint venture.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.