MG wraca do Europy z elektrycznym SUV-em. Nazywa się Marvel R, ale nie ma nic wspólnego z komiksami

Marka MG jest dość zapomniana w Europie, ale w Wielkiej Brytanii ma się bardzo dobrze. Teraz zaprezentowała nowy elektryczny model, który trafi do sprzedaży na Starym Kontynencie.

Brytyjska marka MG kiedyś kojarzona była głównie z Roverem. W 2007 roku brytyjski koncern przejęli Chińczycy, wcielając go do firmy Nanjing Automobile Group. W ostatnim czasie marka skupia się na autach na prąd, a ich nowy model o nazwie Marvel R trafi na europejski rynek.

Zobacz wideo Jeden z najciekawszych SUV-ów segmentu C? Testujemy nowego Forda Kuga

Elektryczne SUV-y rosną jak grzyby po deszczu. Każda marka stawiająca na elektryfikację stara się mieć w swojej ofercie takie modele. Nic więc dziwnego, że także Chińczycy ulegli temu trendowi. W MG Marvel R widać inspiracje innymi modelami konkurencji - przód wygląda jak skrzyżowanie elektrycznego Hyundaia Kona z nowym Citroenem e-C4. Tworzy jednak zgarną całość i Marvel R choć nazwą przypomina popularne komiksy, wygląda naprawdę dobrze.

MG Marvel R - elektryczny SUV z Wielkiej BrytaniiMG Marvel R - elektryczny SUV z Wielkiej Brytanii MG

MG Marvel R ma 4,67 m długości, 1,92 m szerokości i 1,62 m wysokości. Rozstaw osi ma równo 2,8 m, zatem auto ma wymiary i proporcje zbliżone do średniej wielkości SUV-ów obecnych na naszym rynku. Łyżką dziegciu jest tu niestety bagażnik, który mieści 357 litrów. Konkurencja ma z reguły dobrych sto litrów więcej albo i lepiej. Przykładowo Audi Q5 ma bagażnik o pojemności 520 litrów. Na tym tle elektryczne MG nie wypada więc najlepiej.

Wnętrze jest nowoczesne i wygląda praktycznie. Koncepcja nawiązuje do Tesli na sprawą ogromnego wyświetlacza o przekątnej 19,4 cala, który umieszczono w pionie na środku deski rozdzielczej. Przejął większość funkcji, a fizycznych przycisków nie ma w kabinie zbyt wielu. Drugi, mniejszy ekran (o przekątnej 12,3 cala) pełni funkcje zegarów przed oczami kierowcy.

MG Marvel R - elektryczny SUV z Wielkiej BrytaniiMG Marvel R - elektryczny SUV z Wielkiej Brytanii MG

Dobre osiągi, dobry zasięg

MG Marvel R jest wyposażony w trzy silniki elektryczne - jeden umieszczono na przedniej osi, a dwa na tylnej. Łączna moc układu to 288 KM. Auto przyspiesza od zera do 100 km/h w niecałe 6 sekund a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 200 km/h. Producent nie podaje pojemności akumulatora, mówi jednak o zasięgu na pełnym naładowaniu. Według normy WLTP elektryczny SUV MG ma przejechać 400 kilometrów.

Elektryk dla Europy

Marka MG w Wielkiej Brytanii może się pochwalić dobrymi wynikami sprzedaży, mimo że w Europie te auta zostały nieco zapomniane. Model Marvel R dotrze jednak do europejskich klientów. Marka MG jest dostępna w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i we Włoszech. czy dotrze do Polski? Tego póki co nie wiadomo.

MG Marvel R - elektryczny SUV z Wielkiej BrytaniiMG Marvel R - elektryczny SUV z Wielkiej Brytanii MG

MG Marvel R - elektryczny SUV z Wielkiej BrytaniiMG Marvel R - elektryczny SUV z Wielkiej Brytanii MG

Więcej o:
Copyright © Agora SA