Audi Q4 e-tron przed premierą, ale nie całe. Firma walczy ze szpiegami

W sieci coraz więcej szpiegowskich zdjęć elektrycznego modelu Audi Q4 e-tron, który oficjalnie zadebiutuje dopiero w kwietniu 2021 roku. Być może w związku z tym firma postanowiła uchylić rąbka tajemnicy. Odkrywa wygląd nowego SUV-a po kawałku. Na pierwszy ogień poszło wnętrze auta.

Wprawdzie na oficjalnych zdjęciach można też obejrzeć sylwetkę auta, ale jak dotąd tylko pokrytą ochronnym kamuflażem. Póki co gwiazdą jest jego nowoczesne i minimalistyczne wnętrze.

Pierwsze zdjęcia kabiny pasażerskiej Audi Q4 e-tron nie wywołują zdziwienia, ale budzą szacunek. Tablica przyrządów nowego SUV-a wygląda tak jak można się spodziewać, poza jednym wyjątkiem. Część konsoli środkowej z umieszczonym sterowaniem trybami pracy napędu zostało wykonane w formie występu, pod którym jest półka na telefon.

Zobacz wideo

To nowe rozwiązanie w autach niemieckiej marki. Wygląda estetycznie, ergonomicznie i... kojarzy się kabiną Renault Captur. Nic nie szkodzi, warto korzystać z dobrych wzorców. Audi projektuje i wykonuje jedne z najlepszych wnętrz w klasie premium. Najpewniej tak samo będzie i w tym przypadku. Przynajmniej na zdjęciach projekt kabiny e-trona Q4 jest elegancki i uporządkowany.

Jak jest w istocie, okaże się, gdy samochody trafią w ręce dziennikarzy. Jednak również materiały użyte do wykończenia sprawiają wrażenie wysokiej jakości. W Audi nawet wszechobecna czerń robi dobre wrażenie, szczególnie jeśli jest uzupełniona kontrastowymi wstawkami z szczotkowanego aluminium albo pokrytego metalicznym lakierem tworzywa.

Audi Q4 e-tronAudi Q4 e-tron fot. Audi

Kierownica Audi Q4 e-tron jest spłaszczona, ale ładna

Jest zupełnie nowa Audi Q4 e-tron, chociaż w stylu znanym z innych modeli tej marki. Za to zamiast pojedynczych przycisków wyposażoną ją w dotykowe panele, na wzór najnowszych modeli Volkswagena.

Centralny ekran systemu multimedialnego MMI może mieć przekątną nawet 11,6 cala, jest zgrabnie wkomponowany w deskę rozdzielczą i lekko przechylony w stronę kierowcy. Poza tym od razu widać, że w kabinie będzie sporo pojemnych schowków oraz kieszeni.

Na przykład w drzwiach można umieścić wygodnie duże butelki lub kubki termiczne z napojami. Audi podaje, że łączna pojemność wszystkich schowków we wnętrzu Q4 e-trona wynosi aż 25 litrów. Na innych fotografiach można podziwiać dużą ilość miejsca na nogi dla pasażerów w tylnym rzędzie oraz zupełnie płaską podłogę. To zaleta zastosowania platformy opracowanej specjalnie z myślą o elektrycznym napędzie.

Trudno też nie zwrócić uwagi na duży ekran przezierny na przedniej szybie. Tak zwany HUD (Head-Up Display) będzie wyposażony w funkcję rozszerzonej rzeczywistości. Na widziany przez szybę świat będzie w czasie rzeczywistym nakładał istotne dla kierowcy informacje.

Kabina nowego Audi Q4 e-tron wygląda naprawdę świetnie. Nie jest to jednak zaskoczeniem, bo stylizacja i ergonomia to jedne z najmocniejszych stron marki z Ingolstadt. Wnętrze już znamy, teraz z niecierpliwością czekamy na resztę samochodu.

Audi Q4 e-tronAudi Q4 e-tron fot. Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.