Volkswagen planuje ID.3 cabrio. Czy elektryk bez dachu ma sens?

Choć kabriolety w ostatnich latach tracą na popularności, Volkswagen myśli o powrocie tego rekreacyjnego segmentu. I to w wersji elektrycznej.

Elektryczny kabriolet - tego w seryjnej produkcji jeszcze nie było. Volkswagen rozważa pozbawienie ID.3 dachu. Nie dziwne, że padło akurat na ten model, bo ma on być przyszłościową siłą napędową koncernu. Tak, jak Garbus zrewolucjonizował motoryzację, tak ID.3 ma wyprowadzić elektromobilność na ulice.

Zobacz wideo Samochód przełomowy dla Volkswagena? Sprawdzamy model ID.3

Kilka dni temu Volkswagen na swoim profilu na Twitterze pokazał wizualizacje modelu ID.3 w wersji convertible. Póki co to tylko zabawa i ankieta na portalu społecznościowym, ale jak się nad tym zastanowić, to pomysł sam w sobie nie wydaje się zły.

Elektryczne cabrio

Kabriolet z elektrycznym napędem to dobre zestawienie. Otwarty dach, wiatr we włosach, świeże powietrze i ekologiczny napęd. A do tego świetne osiągi, charakterystyczne dla samochodów elektrycznych, którymi nie pogardzimy także w kabriolecie.

Ralf Brandstatter, CEO marki Volkswagen przyznał, ze producent bada rynek pod kątem reakcji na ewentualne wprowadzenie do oferty elektrycznego cabrio. Póki co nikt nie wie, czy to pomysł pisany palcem po wodzie, czy Volkswagen faktycznie planuje wypuszczenie na rynek takiego modelu. Jedno jest pewne - byliby pierwsi na rynku, a na dodatek wypełniliby segmentową lukę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.