General Motors szykuje elektryczną rewolucję. W wakacje zadebiutuje Chevrolet Bolt EUV

General Motors zapowiada rewolucję i elektryfikację swojej gamy modelowej. Na rynek już za kilka miesięcy trafi Chevrolet Bolt EUV, który ma być dość tani i mieć duży zasięg.

Plan General Motors jest odważny. Do 2025 roku planują wypuścić aż 30 nowych samochodów elektrycznych. O ile nasz plan, by do 2025 roku po polskich drogach jeździło milion samochodów elektrycznych, raczej się nie powiedzie, General Motors działa całkiem prężnie. Mamy początek 2021 roku, a oni pokazali już dwa modele zasilane prądem.

Zobacz wideo Samochód przełomowy dla Volkswagena? Sprawdzamy model ID.3

Na pierwszy ogień pójdzie elektryczny Chevrolet Bolt, który ma być bazowym elektrycznym kompaktem. Może więc celować m.in. w Volkswagena ID.3. Do napędu posłuży elektryczna jednostka o mocy 204 KM i maksymalnym momencie obrotowym 360 Nm. Silnik elektryczny dostanie zasilanie z baterii o pojemności 65 kWh. Mamy więc bardzo obiecujące parametry, które mogą zaowocować zasięgiem na jednym ładowaniu przekraczającym 400 kilometrów. Korzystając z ładowarki o mocy 11 kW 100 mil (czyli ok. 160 kilometrów) zasięgu naładujemy w około 30 minut.

Chevrolet Bolt EV 2021Chevrolet Bolt EV 2021 Chevrolet

Elektryczny crossover

Drugą propozycją od General Motors jest Chevrolet Bolt EUV, czyli większy brat Bolta. Auta wydają się identyczne, ale wersja EUV jest nieco większa i przypomina crossovera. Rozstaw osi jest większy o 7,4 cm, a całe auto jest dłuższe o 16 centymetrów.

Ceny w USA

Niestety ani Chevrolet Bolt, ani Bolt EUV, nie dotrą do Europy drogą oficjalnej sprzedaży. W Stanach Zjednoczonych Chevrolet Bolt EV ma kosztować 31 995 dolarów (około 120 tys. zł). Za większą wersję EUV trzeba będzie dopłacić 2 tys. dolarów. To oczywiście podstawowe wersje wyposażenia. Pojawi się inauguracyjna odmiana Launch Edition ze znacznie bogatszym wyposażeniem (m.in szklany dach, specjalne felgi itp.), która będzie kosztować 43 995 dolarów.

Chevrolet Bolt EV 2021Chevrolet Bolt EV 2021 Chevrolet

Chevrolet Bolt EUV 2021Chevrolet Bolt EUV 2021 Chevrolet

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.