Kierowcy elektryków okiem Polaków. Lubią nowe technologie. A jak jeżdżą? "Trudno powiedzieć"

Co myślimy o kierowcach samochodów elektrycznych? W większości mamy ich za osoby lubiące nowe technologie, dbające o środowisko i zamożne. A jak oceniamy ich jako kierowców? Tu dużo zależy od tego, czy kogoś znamy.

Podejście Polaków do samochodów elektrycznych od dłuższego czasu bada Volkswagen wraz z InsightOut Lab. W najnowszym badaniu sprawdzono, co Polacy myślą o kierowcach elektryków. W pierwszym pytaniu ankietowani mieli odpowiedzieć na pytanie, czy zgadzają się ze wskazanym stwierdzeniem. Większość Polaków stwierdziła, że kierowcy samochodów w większości:

  • Lubią nowe technologie (68 proc.),
  • Mają dobry wpływ na środowisko (63 proc.),
  • Są zamożni (61 proc.),
  • Podjęli dobrą decyzję (52 proc.).

Choć większość Polaków uważa wybór samochodu elektrycznego za dobry, to znaczna cześć nie zazdrości posiadaczom elektryków:

Co Polacy sądzą o kierowcach samochodów elektrycznychCo Polacy sądzą o kierowcach samochodów elektrycznych fot. VW

A jak jeżdżą kierowcy elektryków? "Trudno powiedzieć"

To zawsze ciekawy wątek - jak Polacy postrzegają samych siebie za kierownicą. Niestety, przy samochodach elektrycznych trudno o daleko idące wnioski, co też jest ciekawe. Po drogach jeździ jeszcze zbyt mało elektryków, żeby większość z nas wyrobiła sobie zdanie o ich kierowcach. Na większość pytań wciąż odpowiadamy "trudno powiedzieć". Możemy się spodziewać, że z każdym miesiącem odsetek takich odpowiedzi będzie konsekwentnie spadać.

Interesująco wypadają zwłaszcza dwa zagadnienia. "Jeżdżą wolniej niż kierowcy aut spalinowych" i "jeżdżą bezpieczniej niż kierowcy aut spalinowych". Tutaj widzimy spory podział wśród badanych. Równie dużo osób zgadza się z tymi stwierdzeniami, co nie zgadza.

jak jeżdżą kierowcy elektrykówjak jeżdżą kierowcy elektryków fot. VW

Z badania jasno też wynika, że znajomość osoby, która posiada samochód elektryczny, jest jednym z czynników, które zmniejszają odsetek odpowiedzi „trudno powiedzieć” przy pytaniach o umiejętności właścicieli aut na prąd. Prawie wszyscy respondenci, którzy – dzięki znajomości osoby posiadającej auto na prąd – postanowiły zaznaczyć odpowiedź inną niż „trudno powiedzieć”, wyrazili pozytywną opinię na temat kierowców samochodów elektrycznych.

Co Polacy myślą o kierowcach samochodów elektrycznychCo Polacy myślą o kierowcach samochodów elektrycznych fot. VW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.