Renault zapowiada nową gamę samochodów elektrycznych. Debiutuje koncepcyjny Megane eVision

Samochody elektryczne "rosną" jak grzyby po deszczu. Renault właśnie zapowiedziało kolejny rozdział w swojej historii, który ma być zapoczątkowany przez model Megane eVision. To póki co koncepcyjny show-car, ale marka chce iść tą drogą.

Renault Megane eVision zapowiada nową generację samochodów elektrycznych, zbudowanych na platformie modułowej CMF-EV. To nowa płyta podłogowa Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, która będzie wykorzystywana w nadchodzących elektrycznych modelach. Ma mieć wyjątkowo płaskie akumulatory i zmniejszoną komorę silnika, żeby zapewnić jak najwięcej miejsca w środku.

Zobacz wideo

Renault Megane eVisionRenault Megane eVision Renault

Innowacyjna platforma

Platforma CMF-EV ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjną płytą wykorzystywaną w samochodach z silnikami spalinowymi czy z napędem hybrydowym. Ma mniejszą komorę silnika, ponieważ wymiary silnika elektrycznego są bardziej kompaktowe niż silników wysokoprężnych czy benzynowych. W połączeniu ze zwiększonym rozstawem osi i kół, które zostały przesunięte w rogi nadwozia, umożliwia lepsze wykorzystanie przestrzeni a tym samym bardziej przestronną kabinę. Renault zapowiada także większe akumulatory, które zapewnią większy zasięg samochodów przy krótszym czasie ładowania.

Renault Megane eVisionRenault Megane eVision Renault

Dzięki nowej platformie CMF-EV opracowanej przez Alians mogliśmy przełamać kanony designu, formatu, efektywności energetycznej i możliwych sposobów wykorzystania samochodu i stworzyliśmy show-car Megane eVision. Megane eVision wyposażony w najcieńszy akumulator na rynku i kompaktowe nadwozie o długości 4,21 m z przestronną kabiną samochodu z segmentu C jest mistrzowskim pokazem pomysłowości! Sięgnęliśmy po jeden z naszych najbardziej kultowych samochodów i odmieniliśmy go w czasie przyszłym. Megane eVision proponuje nową wizję Megane, a Renault proponuje nową wizję Renault. To dopiero początek, który zapowiada pojawienie się nowej generacji samochodów elektrycznych wypełnionych innowacyjnymi rozwiązaniami.

- mówił Luca De Meo, dyrektor generalny Grupy Renault.

Sam Megane eVision to typowy samochód koncepcyjny. Nowoczesne, obłe kształty nie przypominają żadnego modelu, który mamy na rynku. Co ciekawe, francuski show-car jest wyposażony w jeden z najcieńszych akumulatorów na rynku, który znacznie zwiększa ilość miejsca w kabinie. Może to być ciekawa droga innowacji Renault. Seryjnie produkowany model inspirowany koncepcyjnym Megane eVision zostanie zaprezentowany w 2021 roku.

Renault Megane eVisionRenault Megane eVision Renault

Renault Megane eVisionRenault Megane eVision Renault

Renault Megane eVisionRenault Megane eVision Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.