Skoda Enyaq iV i Volkswagen ID.4. Wkrótce zadebiutują elektryczne bliźniaki

Premiera pierwszego odbędzie się 1 września 2020 roku. Volkswagen prawdopodobnie wyprzedzi go o kilka dni. Oba auta to kompaktowe crossovery z elektrycznym napędem skonstruowane na tej samej platformie koncernu.

Nowa modułowa architektura nazwana MEB i zaprojektowana specjalnie dla aut na prąd zadebiutowała w modelu Volkswagen ID.3. Teraz pora na trochę większe i bardziej modne crossovery. Skoda Enyaq iV i Volkswagen ID.4 będą miały niecałe 4,7 metra długości, ale dzięki nowoczesnej konstrukcji mają zaoferować zaskakująco przestronne wnętrza.

Zobacz wideo

Również wersje napędowe i akumulatory trakcyjne prawdopodobnie będą miały takie same parametry, chociaż niewykluczone, że najlepsza wersja w modelu Skody pojawi się później. Tak samo jak Volkswagen ID.4 zostanie wyposażona w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy przekraczającej 300 KM, które zapewnią napęd na obie osie. Taka konfiguracja podobno umożliwi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie niewiele przekraczającym 6 sekund.

Maksymalny zasięg odmiany z najbardziej pojemnymi akumulatorami i jednym silnikiem (o mocy 204 KM napędzającym tylną oś) to 500 km. Dwusilnikowa wersja przejedzie niewiele krótszy dystans - 445-460 km. Pozostałe dane techniczne, które znamy to: szerokość (1,9 m), wysokość (1,6 m) i rozstaw osi (276,5 cm). Bagażnik jednego i drugiego crossovera ma mieć pojemność niemal 600 l.

Volkswagen ID.4Volkswagen ID.4 fot. Volkswagen

Skoda Enyaq iV kontra Volkswagen ID.4. Który lepszy?

Jeśli wierzyć ujawnionym grafikom oba samochody będą prezentować się atrakcyjnie. Volkswagen ma bardziej obłe, płynące kształty, a Skoda agresywne, kanciaste linie. Wnętrza będą wyposażone podobnie do kabiny Volkswagena ID.3. Znajdziemy w nich dużo ekranów, tworzyw sztucznych oraz... przestrzeni.

Skoda Enyaq iV i Volkswagen ID.4 to właściwie bliźniacze samochody. O wyborze zadecyduje sympatia do marki albo lepiej skalkulowane ceny jednego z producentów. Oba modele pokazują pod jakim znakiem będzie stała najbliższa przyszłość europejskiej motoryzacji: elektrycznych crossoverów. Który model jest waszym faworytem? Skoda Enyaq iV, czy Volkswagen ID.4?

Skoda Enyaq iVSkoda Enyaq iV fot. Skoda

Który samochód wolisz?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.