Citroen pokazuje nowy model C4 - będzie elektrykiem. "Potrzymaj mi bagietkę i patrz"

Citroen właśnie zaprezentował nowe wcielenie popularnego modelu C4. Do odmiany z silnikiem spalinowym dołączy także wersja z napedem elektrycznym - e-C4.

Elektryfikacja wyznacza główny nurt w motoryzacji ostatnich lat. Nowe modele napędzane prądem "wyrastają" jak grzyby po deszczu. Citroen nie zostaje w tyle i przy okazji pokazania nowej odsłony C4, zapowiedział też oficjalnie wariant elektryczny.

Zobacz wideo

Tego się nie spodziewaliśmy

Nowa C-czwórka mocno zaskakuje. Tak jakby zrywała z dotychczasowym (bądźmy szczerzy - nieco dziwnym) wizerunkiem. Nie wróciły airbumpy po bokach samochodu, za to tylną szybę mocno nachylono za trendem SUV-ów coupe. obłe kształty przodu zastąpiono ostrzejszymi liniami, zachowując charakterystyczny dla Citroena układ przedniego oświetlenia. Tył to coś, czego we francuskiej marce jeszcze nie było. Ostre, horyzontalne przetłoczenia, spoiler (tak, w Citroenie) i przestrzenne lampy z ciekawymi LED-owymi "brwiami".

Z francuskich firm do tej pory tylko Peugeot i DS pozwalali sobie na ekstrawaganckie projekty. Po tym, jak grupa PSA wykupiła Opla, ktoś w zarządzie widocznie stwierdził "dobra, konserwatywnego klienta mamy załatwionego, jakieś pomysły?". A wtedy francuski inżynier z Citroena poprawił berecik i powiedział "potrzymaj mi bagietkę i patrz".

Citroen e-C4 electric 2020Citroen e-C4 electric 2020 Citroen

SUV-y, crossovery i samochody elektryczne - to dziś motoryzacyjny przepis na sukces. Francuskie modele C3 Aircross i C5 Aircross cieszą się dużą popularnością (odpowiednio 300 i 200 tys. sprzedanych egzemplarzy), głównie ze względu na niebywałą praktyczność i prawdopodobnie najwygodniejsze wnętrza w swoich segmentach. Kolejnym krokiem strategii rynkowej jest elektryfikacja napędów.

Kompaktowe hatchbacki odgrywają istotną rolę na rynku europejskim, odpowiadając za prawie 28% sprzedaży segmentu C w 2019 r. Nowe Citroen C3 i e-C4 mają się wpasować w oczekiwania klientów.

Trzy układy napędowe do wyboru

Nowy Citroen C4 będzie dostępny w trzech wersjach napędowych: 100% elektryczny, benzynowy lub diesel. Wystarczy wybrać opcję, która nam najlepiej odpowiada. Citroen e-C4 to piąty zelektryfikowany model, który zostanie ogłoszony w 2020 r. w ramach strategii elektryfikacji Citroena – po C5 Aircross Hybrid, Ami, e-Jumpy i e-SpaceTourer. Nowe wcielenie C4 (we wszystkich odsłonach) zostanie szczegółowo zaprezentowane 30 czerwca.

Citroen e-C4 electric 2020Citroen e-C4 electric 2020 Citroen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.