Jay Leno za kierownicą Tesli Cybertruck. Elon Musk w fotelu pasażera [WIDEO]

Jay Leno to osobowość telewizyjna i ogromny fan motoryzacji w każdej postaci. Na przejażdżkę celebryta zabrał ze sobą szefa firmy Tesla, Elona Muska. Razem wjechali do "nudnego tunelu".

Trudno o lepszą reklamę dla marki Tesla niż towarzystwo Jaya Leno. Charyzmatyczna gwiazda amerykańskiej telewizji CNBC swoim urokiem przekona każdego sceptyka. Efektu nie jest w stanie zepsuć nawet siedzący obok niego Elon Musk.

Przy okazji poznaliśmy ciekawy fakt - fabryczny model Cybertrucka będzie o 5 proc. mniejszy od przedprodukcyjnych egzemplarzy po to, aby mieścił się w typowych amerykańskich garażach. Prototyp wyszedł zbyt duży i całe nadwozie zostanie proporcjonalnie przeskalowane o tę wartość. Ponadto przed rozpoczęciem sprzedaży Tesla wprowadzi dużo drobnych zmian w konstrukcji samochodu.

Jay Leno twierdzi, że Cybertruck prowadzi się podobnie, jak inne auta marki Tesla. Jest potwornie szybki i cichy. Zwrócił też uwagę na imponujące przeszklenie kabiny pasażerskiej, które zwiększa wrażenie przestronności. Wszystkie szyby są kuloodporne na wypadek... apokalipsy.

Cybertruck będzie pływać, ale tylko przez 30 sekund

Tesla Cybertruck będzie dostępna w różnych wersjach napędowych. Może być wyposażona jeden, dwa albo nawet trzy silniki elektryczne. Najmocniejsza wersja ma przyspieszać od 0 do 96 km/h (60 mil/h) w czasie 2,9 s. Ponadto Tesla będzie miała dodatnią pływalność - przynajmniej przez pół minuty utrzyma się na powierzchni wody.

 

Ostatnio Elon Musk zdradził również, że Cybertruck zostanie wyposażony w nowatorskie zawieszenie z miechami powietrznymi, które zapewni mu imponujące właściwości terenowe. Nadwozie elektrycznego pickupa nie będzie pokrywane w fabryce lakierem. Zostało wykonane z walcowane na zimno stali nierdzewnej. Szef firmy stwierdził, że jeśli komuś nie odpowiada jego naturalny kolor, po zakupie może okleić samochód w dowolny sposób.

Opublikowany na portalu YouTube fragment filmu jest zapowiedzią następnego odcinka programu Jay Leno's Garage, który wkrótce zostanie wyemitowany w telewizji CNBC. Na samym końcu filmowej zapowiedzi obaj panowie wjeżdżają Teslą Cybertruck do tunelu, który wydrążyła inna firma Elona Muska - The Boring Company.

Tesla CybertruckTesla Cybertruck fot. Tesla

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.