BMW iX3 na oficjalnych zdjęciach? Elektryczny SUV pojawił się na Instagramie

BMW iX3 powinno zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku, a do sprzedaży wejść w przyszłym. Zachodnie media donoszą, że zdjęcia iX3 właśnie wyciekły do sieci.

BMW iX3, zgodnie z nazwą, bazuje na modelu X3. Jednak liter "i" w nazwie podpowiada, że będzie to propozycja elektryczna. Prezentacja produkcyjnej wersji prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym roku. Na drogi iX3 miało wyjechać w przyszłym. Bezpośrednią zapowiedzą modelu był koncept, który zaprezentowano w Chinach w 2018 r.. Widzicie go na otwierającym zdjęciu.

Rozmiarami iX3 będzie bardzo zbliżone do X3, mówimy więc o rasowym przedstawicielu klasy średniej w wydaniu SUV. Dokładne liczby nie są jednak znane. Trochę więcej wiemy za to o napędzie. BMW iX3 ma zaoferować 440 km zasięgu, dzięki akumulatorowi o pojemności 74 kWh. Moc silnika elektrycznego to ok. 286 KM (400 Nm), a iX3 ma być autem tylnonapędowym. Szybkie ładowanie potrwa ok. 30 minut. Elektryczne układy napędowe piątej generacji mają zintegrowany silnik elektryczny, przekładnię i moduł sterujący. Dzięki temu są lżejsze i można je łatwiej dopasować do konstrukcji samochodu.Możliwe, że z czasem w ofercie pojawi się mocniejsza odmiana z AWD. Choć tu stoi spory znak zapytania.

Niektóre źródła podają, że produkcja może ruszyć jeszcze w tym roku w Chinach. Ma być realizowana przy udziale Brilliance Automotive. Wszystko wskazuje na to, że to Państwo Środka będzie najważniejszym rynkiem dla iX3. SUV z czasem ruszy na podbój innych krajów.

Zobacz wideo Elektryczny SUV BMW podczas wymagających testów. Czy to iX5?

Na Instagramie użytkownika scott26.unofficial pojawiły się zdjęcia iX3, które wyglądają na oficjalne. Auto jest bardzo podobne do konceptu, ale nerki grilla są w nim oddzielone. Konceptowi zarzucano, że z przodu za bardzo przypomina samochody Kii. Czy poniższe zdjęcia są prawdziwe? Możliwe, że to bardzo zgrabne rendery, ale produkcyjny model nie powinien znacząco się różnić.

 
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA