Opel Mokka będzie elektrycznym SUV-em opartym na Corsie

Premiera nowego Opla Mokka coraz bliżej. Kolejna generacje będzie zupełnie nowym rozdziałem dla tego modelu. Nie tylko będzie bazowała na miejskiej Corsie, ale także dostanie napęd elektryczny.

Kolejne wcielenie Opla Mokka to zupełnie nowe rozdanie. Po pierwsze Mokka straci "X" z nazwy, czym straci zapewne nieco swojego semi-terenowego charakteru. Jednak moda motoryzacyjna idzie bardziej w stronę miastoodpornych crossoverów, dlatego nowa Mokka będzie bazowała na typowo miejskiej Corsie. Tym samym zostanie konkurentem takich modeli z grupy PSA jak Peugeot 2008 czy DS 3 Crossback, a poza własnym podwórkiem stanie w szranki z Renault Captur czy choćby nowym Fordem Puma.

Zobacz wideo

Znajoma stylistyka

Choć nowy Opel Mokka został zaprezentowany w kamuflażu widać, że stylistyką mocno nawiąże do koncepcyjnego modelu Experimental GT X. Przez bazowanie na płycie podłogowej CMP, która stanowi bazę dla Corsy czy Peugeota 208, możemy spodziewać się znajomej palety silnikowej. Producent zapowiada, że nowa Mokka od początku będzie oferowana jako samochód elektryczny, ale można podejrzewać, że w gamie nie zabraknie takich jednostek spalinowych jak 1.2 PureTech o mocy od 100 do 155 KM. Być może w ofercie pojawi się też 1,5-litrowy silnik wysokoprężny. Będzie to jednak francuska, czterocylindrowa konstrukcja. 3-cylindrowy wynalazek, będący spadkiem po GM znajdziemy tylko w Astrze i Insigni.

Opel GT X Experimental ConceptOpel GT X Experimental Concept fot. Opel

Elektryczny Opel Mokka-e

Powyższe jednostki prawdopodobnie pojawią się w ofercie nowej Mokki, ale jeden napęd znajdzie się tam na pewno. Mowa o napędzie elektrycznym generującym 136 KM i baterii o pojemności 50 kWh. Podobny zestaw trafił do Peugeota e-208, e-2008 oraz do Corsy-e, więc w przypadku miejskiego crossovera o nowoczesnej stylistyce także może znaleźć uznanie wśród klientów.

Produkcja Nowej Mokki rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Pierwsze samochody produkcyjne będą elektryczne i mają trafić do klientów na początku 2021 roku.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.