Czas na małego i przystępnego SUV-a. Renault ma go pokazać jeszcze w tym roku

Alians Renault-Nissan to jeden z liderów segmentu samochodów elektrycznych. ZOE elektryfikowało w Europie segment B, a Leaf - klasę kompakt. Teraz czas na auto, które ma podbić rynek SUV-ów.

Renault szykuje prawdziwą ofensywę w segmencie małych elektrycznych samochodów. Na wybranych rynkach oferowane jest już Twingo z e-motorem, a jakiś czas temu w całej Europie debiutowała nowa generacja bestsellerowego ZOE. Wielkimi krokami zbliża się także premiera małego elektryka od Dacii (zapowiadający go koncept mierzył 3,73 m), a już pojawiają się informacje o kolejnych modelach:

  • na 2022 r. planowana jest premiera już trochę większego samochodu - SUV-a, który ma być pełnoprawnym kompaktem i rozmiarami zbliżyć się do Kadjara,
  • crossovera, ale znacznie mniejszego, szykuje także Dacia. Będzie to trochę lepiej wykonane i dostosowane do europejskich norm Renault K-ZE (na zdjęciach).

Francuskie media donoszą jednak, że to nie koniec szykowanych nowości. Jeszcze w tym roku, prawdopodobnie podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, Renault miało pokazać swojego własnego małego crossovera. Do sprzedaży auto powinno wejść już w przyszłym roku. Jak donosi serwis Largus.fr, na razie nowy model funkcjonuje wewnętrznie jako "BCB" i powstać ma nowej platformie CMF-EV, którą ostatnio wykorzystano w koncepcie Morphoz. Crossover będzie dostępny w kilku wersjach, a w topowej zasięg na jednym ładowaniu sięgnie ok. 550 km. W ofercie znajdą się jednak odmiany o mniejszym zasięgu, a co za tym idzie znacznie przystępniejszej cenie.

Zobacz wideo Renault wyczuwa i kreuje trendy rynku? Nowość: Renault Captur
Więcej o: