Dacia Spring Electric Concept. Dacia szykuje taniego elektryka do miasta

Dacia Spring Electric Concept to zapowiedź produkcyjnego elektryka, którego szykuje rumuńska marka. Na razie o nowym aucie nie wiemy zbyt wiele, bo rynkową premierę zaplanowano na 2021 r.

Dacia Spring Electric Concept to zapowiedź małego elektrycznego samochodu, który Dacia wypuści na drogi prawdopodobnie w pierwszej połowie 2021 r. Do premiery jeszcze sporo czasu i producent na razie skupia się przede wszystkim na stylistyce modelu. Będzie to typowo miejska propozycja - koncept mierzy tylko 3,73 metra długości. Rzuciłby więc wyzwanie takim autom jak elektryczne Citygo, up!, Twingo czy Smart EQ Forfour. Oczywiście szczegółów oferty wiąż nie znamy, ale media już e-Dacię ochrzciły "najtańszym elektrykiem na rynku". Znając politykę cenową marki należącej do Renault może się to okazać prawdą, a na pewno będzie to jedna z najciekawszych propozycji w segmencie A.

Technicznie Spring Electric Concept bazuje na oferowanym w Chinach Renault City K-ZE, ale w porównaniu z chińskim modelem na pewno doczeka się paru poprawek. City K-ZE napędza silnik o mocy około 45 KM i 120 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zasięg to 250 km, co zmierzono zgodnie ze starym cyklem NEDC. Dacia obiecuje jednak, że ich autko przejedzie ponad 200 km wg WLTP. Zdaniem producenta ma to być w zupełności wystarczające w miejskim modelu.

Na więcej danych wciąż czekamy. Możliwe, że Dacia pokaże auto jeszcze w tym roku, skoro na rynek ma trafić w pierwszej połowie przyszłego.

Zobacz wideo Czy to prawda, że kobiety nie radzą sobie z parkowaniem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.