Hybrydowe Jeepy Renegade 4Xe i Compass 4Xe w wersji First Edition już w Europie

Jeep niedługo wprowadzi do oferty kilka hybryd. Do Europy właśnie przyjechały Compass 4Xe oraz Renegade 4Xe w premierowych wersjach First Edition.

Jeepy Renegade 4Xe i Compass 4Xe First Edition można już zamawiać we Włoszech i Hiszpanii, ale lista krajów ma się szybko powiększać. Wersja First Edition dostępna jest w dwóch odmianach: Urban (w znacznej mierze bazuje na wersji wyposażenia S) oraz typowo terenowej Off-Road, którą oparta na Trailhawk.

Co oznacza "4Xe" w przypadku Jeepów? To najmocniejsza aktualnie hybrydowa propozycja w gamie. Na układ składa się benzynowy silnik 1.3 oraz mocny silnik elektryczny, który napędza tylne koła. Łączna moc to 240 KM. Pierwsza setka na liczniku to kwestia około 7 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 200 km na godz.

Jeep Renegade 4Xe i Compass 4Xe First EditionJeep Renegade 4Xe i Compass 4Xe First Edition fot. Jeep

Zasięg na samym prądzie, zmierzony zgodnie z WLTP, to 50 km. W trybie elektrycznym Jeepy mogą się rozpędzić do 130 km na godz. Standardem w wersji First Edition jest Wallbox 3.5 kW, który naładuje auto do pełna w 3,5 godziny. Ma być dostępna też mocniejsza ładowarka 7,4 kW, dzięki której czas ładowania można skrócić do 100 minut. Na Jeepy Renegade 4Xe i Compassa 4Xe producent daje 5-letnią gwarancję, a na ich baterie - 8 lat.

Wersje First Edition to nie tylko stylistyczne dodatki, ale także bogate wyposażenie standardowe. Choćby duży 8,4-calowy ekran dotykowy z najnowszym systemem UConnect, 7-calowy wyświetlacz między ekranami i cały zestaw systemów bezpieczeństwa oraz wsparcia kierowcy.

Jeep Renegade 4Xe i Compass 4Xe First EditionJeep Renegade 4Xe i Compass 4Xe First Edition fot. Jeep

Więcej o:
Copyright © Agora SA