Dopłaty do samochodów elektrycznych od lutego? Zmiana w podatkach przeszła przez Sejm

Piotr Kozłowski
Politycy chcą dotrzymać słowa i ruszyć z programem dopłat do samochodów elektrycznych w pierwszym kwartale tego roku. Zmiany w podatkach, które mają to umożliwić, właśnie przeszły przez Sejm.

Wtorkowa "Rzeczpospolita" informuje, że w lutym mogą ruszyć rządowe dopłaty do samochodów elektrycznych. To potwierdza informacje, które udało nam się uzyskać pod koniec ubiegłego roku (ramka obok). "Rz" zauważa, że zmiany w podatkach PIT i CIT, które właśnie przeszły przez Sejm, zakładają zwolnienie z podatku dochodowego wsparcia udzielanego ze środków FNT (Fundusz Niskoemisyjnego Transportu). A to właśnie przez nieuregulowane kwestie podatkowe system dopłat został opóźniony.

Zapytaliśmy ministra środowiska o planowany milion samochodów elektrycznych

Zobacz wideo

Dopłaty do samochodów elektrycznych mogą wyglądać zupełnie inaczej niż planowano

Pod koniec ubiegłego roku dotarliśmy do urzędnika blisko związanego z dopłatami do samochodów elektrycznych. Okazało się, że opóźnienie startu systemu do tylko wierzchołek góry lodowej, bo gdy program ruszy, może wyglądać zupełnie inaczej niż zakładano. Inne mogą być kwoty formy i procedury dofinansowania.

Nie wiadomo, czy kwota dofinansowania wyniesie do 37,5 tys. zł. Nie wiadomo, czy limit cenowy samochodu pozostanie bez zmian i wyniesie 125 tys. zł brutto. Nie wiadomo, jak będzie wyglądała procedura przyjmowania wniosków. Wiadomo tylko, że nabór rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku

- pisaliśmy w grudniu.

Szczegóły naszej rozmowy poznacie tutaj: Dopłaty do samochodów elektrycznych mogą wyglądać zupełnie inaczej niż zakładano.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.