Citroen C5 Aircross jako hybryda ładowana z gniazdka. Na samym prądzie ma przejechać 50 km

Do oferty Citroena C5 Aircrossa właśnie dołącza mocna, ponad 200-konna wersja hybrydowa. SUV-a będzie można podładować z gniazdka, a na samym prądzie ma przejechać 50 km.

Układ hybrydowy Citroena C5 Aircross składa się z silnika benzynowego 1.6 PureTech o mocy 180 KM oraz silnika elektrycznego. Ich połączone siły zapewniają w sumie 225 KM mocy oraz 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Znamy już ten układ z bratniego modelu 3008. Napędzane są przednie koła, a skrzynia to automat e-EAT8. W Peugeotach dostępna jest jeszcze 300-konna hybryda Hybrid4 z napędem 4x4 e-AWD, ale Citroen tej odmiany nie dostał. Przynajmniej na razie.

Dokładnych osiągów jeszcze nie podano, ale pojawiły się już wstępne dane dotyczące spalania - ma to być zaledwie 1,7 l/100 km. Pamiętajmy jednak, że producenci mierzą zużycie paliwa pluginów, ruszając na pełnych bateriach. Stąd tak znakomite wyniki.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Pojemność baterii to 13,2 kWh, co pozwala na samym prądzie przejechać 50 km. Citroen zmierzył to zgodnie z nową normą WLTP. C5 Aircross obsługuje oczywiście szybkie ładowanie. Przy użyciu szybkiej ładowarki ma to być mniej niż dwie godziny. Z domowego gniazdka? Francuzi mówią o siedmiu godzinach.

Peugeot 3008 Hybrid 225 PHEV został w Polsce wyceniony na 166 500 zł. Citroen C5 Aircross jest samochodem tańszym, więc możemy się spodziewać, że będzie tak samo w przypadku hybrydy. Na polski cennik wciąż czekamy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.