DS3 Crossback E-Tense - ceny w Polsce. Elektryczny crossover wyceniony na niecałe 159 900 zł

DS3 Crossback E-Tense to elektryczna wersja stylowego, miejskiego crossovera. Auto bardzo blisko spokrewnione jest z 208 i Corsą na prąd, ale od braci będzie zauważalnie droższe. Wyjściowo wyceniono DS-a na niecałe 160 tysięcy złotych.

Elektryczny DS3 Crossback E-Tense będzie kosztował w Polsce wyjściowo 159 900 zł w bazowej wersji wyposażenia SO CHIC. Jak wypada na tle blisko spokrewnionych z nim Corsy i 208? Mały DS jest sporo droższy, bo dwa klasyczne maluchy koncernu PSA w wersjach elektrycznych startują od około 125 tysięcy zł. Trzeba jednak pamiętać, że DS3 Crossback to crossover, poza tym DS3 na rynku celuje raczej w marki klasy premium.

Porównanie z bezpośrednimi rywalami? Tego na razie nie da się zrobić, bo nikt nie oferuje jeszcze podobnego samochodu.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

W cenniku DS3 Crossback E-Tense znalazły się jeszcze dwie odmiany: GRAND CHIC oraz PERFORMNANCE LINE+. Ich ceny będą startować odpowiednio od 184 400 zł oraz 180 500 zł. Klienci będą mogli skonfigurować auto w różnych inspiracjach. Do dyspozycji będzie zarówno jasna, jak i ciemna podsufitka oraz różnymi kolorami wykończenia siedzeń i deski rozdzielczej.

DS3 Crossback napędzany jest 132-konnym silnikiem elektrycznym, którego moment obrotowy to 260 Nm. Dzięki akumulatorowi o pojemności 50 kWh na jednym ładowaniu przejedzie 320 km. To pomiar wykonany zgodnie z normą WLTP. Podczas niedawnych pierwszych jazd realny zasięg wychodził nam w granicach 260-300 km. Przyspieszenie małego DS-a? Do pierwszej setki w 8,7 sekundy.

Pierwsze egzemplarze DS3 Crossback E-Tense trafią do klientów w pierwszym kwartale 2020 roku. Zamówienia na małego elektryka będzie można składać od 5 listopada.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.