Tesla Model Y. Crossover będzie gotowy wcześniej niż zakładano

Tesla Model Y opisywana jest jako "tani" i "budżetowy" crossover Tesli. Będzie samochodem mniejszym i słabszym od Modelu X. Technicznie najbliżej mu oczywiście do Modelu 3. Model Y ma być gotowy wcześniej niż zakładano.

Podczas prezentacji pierwszych zdjęć i szczegółów Tesli Model Y producent zapowiadał, że produkcja crossovera ruszy jesienią 2020 r. Teraz kalifornijska marka informuje, że Model Y wyjedzie na drogi wcześniej, bo ma być gotowy latem. Co już wiemy o nowym samochodzie Tesli Motors?

W przypadku tego auta, podobnie jak przy bliźniaczym Modelu 3, bardzo ważna jest cena, bo ma to być jeden z najtańszych samochodów w ofercie producenta z Kalifornii. Tesla Model Y Standard Range, bazowa odmiana modelu, została wyceniona na 39 000 dolarów. W takiej formie Model Y jednak w przyszłym roku się nie pojawi na drogach. Na najtańsze wydanie crossovera trzeba będzie poczekać do 2021 r.

Na przyszłe lato mają być mocniejsze i droższe wersje:

  • Tesla Model Y Long Range

Będzie kosztować 47 000 dolarów. Ta wersja skupi się na jak największym zasięgu, który ma wynieść 482 km na jednym ładowaniu. Osiągi to 5,5 s do setki i 209 km/h prędkości maksymalnej.

  • Tesla Model Y Dual Motor AWD

Zasięg tej odmiany będzie mniejszy o ok. 50 km, ale za to Tesla Model Y zaoferuje lepsze osiągi - 4,8 s i 217 km/h. Cena to 51 000 dolarów.

  • Tesla Model Y Performance

Najbardziej sportowa odmiana Modelu Y będzie kosztować 60 000 dolarów. Auto przejedzie na pełnych bateriach 450 km, rozpędzi się do 100 km/h w 3,5 sekundy, a maksymalnie pojedzie 240 km/h.

Zobacz wideo
Więcej o: