Nissan Ariya Concept pokazany w Tokio. U progu nowej ery

Tak swój nowy koncept opisuje sam producent. Nissan Ariya Concept zapowiada nową erę dla całej marki. Pokazany w Tokio model wyznacza ścieżkę dla produkcyjnych samochodów Nissana.

Nissan Ariya Concept zaprezentowano podczas Salonu Samochodowego w Tokio i to zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów na rynku. To bezpośrednia zapowiedź produkcyjnego crossovera, który do sprzedaży, także w Polsce, powinien wejść już w przyszłym roku oraz model, który wyznacza ścieżkę stylistyczną dla nowych Nissanów.

Producent nie zdradza jeszcze szczegółów technicznych crossovera. Wiemy tylko, że to stuprocentowy elektryk. Na razie Nissan skupia się na stylistyce nowego modelu. Sporo zdjęć Nissana Ariya Concept znajdziecie w naszej galerii. Poniżej mamy też krótki filmik prosto z Tokio:

Zobacz wideo

Ciekawie prezentuje się również wnętrze konceptu. Japończycy postawili na minimalizm i ciemne barwy, z którymi kontrastuje wiele iluminowanych elementów. Dwuekranowy system multimedialny (wirtualne zegary i ekran wkomponowany w konsolę centralną) kojarzy się trochę z rozwiązaniem zaproponowanym przez Mercedesa w najnowszych modelach.

Na plus zapisujemy, że w Nissanie Ariya Concept próżno szukać trzeciego ekranu do obsługi klimatyzacji. Nissan stawia na oddzielny panel z dedykowanymi przyciskami i płytkami dotykowymi - to zawsze wygodniejsze rozwiązanie.

Nissan Ariya ConceptNissan Ariya Concept fot. Nissan

Więcej o:
Copyright © Agora SA