Tesle można już oficjalnie zamawiać w Polsce. Za najtańszy Model 3 zapłacimy ok. 216 tysięcy zł

Polska pojawiła się nareszcie na liście krajów, w których można zamówić samochody Tesli. Ile będą u nas kosztować? Na najtańszą Teslę Model 3 trzeba przygotować ok. 216 tysięcy zł.

Elon Musk jakiś czas temu zapowiadał ekspansję Tesli Motors na europejskim rynku, również w Polsce. I fani kalifornijskiego producenta mają powody do zadowolenia. Niedługo nad Wisłą powstanie kilka nowych punktów szybkiego ładowania, w Warszawie działa już pierwsza autoryzowana stacja obsługi samochodów Tesli, a teraz w konfiguratorze pojawił się nasz kraj.

Do Polski można już oficjalnie zamawiać Tesle. Przewidywany czas dostawy to "początek 2020 roku".

Teslę można już zamawiać do PolskiTeslę można już zamawiać do Polski zrzut ekranu ze strony producenta

Zamawiać można wszystkie trzy aktualnie oferowane przez Teslę samochody: Model 3, Model S oraz Model Y. Pamiętajcie jednak, że ceny podawane w konfiguratorze mają kilka haczyków. Po pierwsze, Tesla podaje cenę "po oszczędnościach". I tak najtańszy Model S kosztuje tak naprawdę 73 480 euro, a nie 72 600 euro, które widzimy przy zaznaczaniu wybranej wersji.

Podane na stronie ceny są kwotami netto.

Teslę można już zamawiać do PolskiTeslę można już zamawiać do Polski zrzut ekranu ze strony producenta

Ile kosztują Tesle w Polsce?

Najtańszą Teslą jest Model 3 w wersji Standard Range Plus, który kosztuje 40 380 euro. Taka Tesla na jednym ładowaniu może przejechać 409 km, do 100 km/h rozpędza się w 5,6 s i może osiągnąć 225 km/h prędkości maksymalnej. Po doliczeniu podatku za Model 3 trzeba zapłacić około 216 tysięcy złotych.

Z kolei na Teslę Model S Polacy muszą przygotować co najmniej 394 tysięcy złotych (doliczyliśmy podatki, bez nich cena to 73 400 euro). To wersja Long Range z zasięgiem 610 km (WLTP), prędkością maksymalną na poziomie 250 km/h i przyspieszeniem do 100 km/h w 3,8 s.

Najdroższą wyjściowo Teslą jest Model X, który w wersji Long Range (505 km, 4,6 s) kosztuje 78 580 euro, czyli po przeliczeniu na złotówki i dodaniu podatków jakieś 421 tysięcy.

>>> "Aaaa, ale czad! Jadę ze Stigiem!" Jeszcze nie widzieliśmy naczelnego Moto.pl w takich emocjach:

Więcej o:
Komentarze (67)
Tesle można już oficjalnie zamawiać w Polsce. Za najtańszy Model 3 zapłacimy ok. 216 tysięcy zł
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Luke

  Oceniono 19 razy 13

  Uff, jakie to szczęście, że mam w garażu V8 5.7 HEMI za ćwierć ceny Tesli. Póki żyję - nigdy go nie sprzedam. Życzę samochodom elektrycznym jak najlepiej, oby były jak najtańsze i jak najefektywniejsze ekologicznie. Sam na co dzień do pracy i tak jeżdżę przez Warszawę rowerem - bo czy Teslą czy Dodgem - rower jest lepszy dla zdrowia i przyjemniejszy od korka.

  Ale jak trzeba gdzieś dalej pojechać - wolę dźwięk i toporność prawdziwego silnika. Coś jak dźwięk z winyla vs. mp3.

 • sokrates2.life

  Oceniono 32 razy 10

  Może nie jest tanio, ale w porównaniu z innymi elektrykami, Tesla to wypas, jak już bym miał jakąś większą kasę na auto, to na pewno byłaby to Tesla.

 • baby1

  Oceniono 11 razy 7

  Poczekam na elektryka Morawieckiego, tego milionowego. Swoją drogą trzeba mieć naprawdę za dużo pieniędzy, aby tyle zapłacić za samochód do jeżdżenia po mieście.

 • Gość: Noo

  Oceniono 12 razy 6

  Tesla 3 z zewnątrz jest nawet ładna, ale wnętrze to całkowite nieporozumienie, i jeszcze ten ekran na pół kokpitu, choć może są osoby którym się to podoba, ja raczej słyszałem więcej złego niż dobrego

 • Gość: Foczyzomotańczy

  Oceniono 7 razy 3

  Samochód za takie pieniądze bez doświetlania zakrętów, adaptacyjnych świateł drogowych, czy regulowanego zawieszenia? Puh-lease...

 • c.t.k

  Oceniono 7 razy 3

  Od kilkunastu lat nagrywam dźwięki pracujących, wolnossących silników V8. Za kilkanaście lat nikt nie uwierzy w tak pracujące cuda.:))

 • tomspeed

  Oceniono 7 razy 3

  Chyba trochę taniej wyszłoby samemu sobie sprowadzić, podatek plus transport na pewno nie wyjdzie 60 tyś zł...

 • Gość: ksenet

  Oceniono 2 razy 2

  saab był ładniejszy

 • Gość: Kcem teslem

  Oceniono 2 razy 2

  Jak to pojawił się nasz kraj ? Włączam flagę Pl i wszystko jest po angielsku. U Was też?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX