Samochody Tesli w końcu z pierwszym ASO w Polsce. Już nie trzeba jeździć do Berlina

Tesle nie są już ciekawostką na polskich drogach. Coraz więcej kierowców jeździ elektrykami z Kalifornii. Do tej pory uciążliwym problemem był serwis Tesli, bo najbliższe ASO znajdowało się w Berlinie. Niedawno jednak pierwszy taki punkt otworzono w Warszawie.

Tesla Motors powoli wchodzi do Polski. Elon Musk już jakiś czas temu zapowiadał, że marka będzie rozwijać swoją sieć stacji szybkiego ładowania oraz serwisu w Europie. Także w Polsce, w której działały tylko 4 stacje ładowania - w okolicach Poznania, Wrocławia, Katowic i Ciechocinka. Tesla będzie także rozwijać swoją infrastrukturę u naszych sąsiadów na wschodzie, co widzimy na poniższej mapie:

Sieć ładowarek TesliSieć ładowarek Tesli fot. zrzut ekranu z oficjalnej strony producenta

Pierwsze ASO Tesli otwarte w Warszawie

To jednak nie jedyne dobre informacje dla posiadaczy elektrycznych samochodów kalifornijskiego producenta. Do tej pory, w przypadku problemów z autem, kierowcy byli skazani na serwis w Berlinie. To jednak już przeszłość. W Warszawie otworzono pierwszą autoryzowaną stację obsługi samochodów Tesli.

Mieści się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Powsińskiej 69/71. To firma VCentrum, specjalizująca się w serwisie samochodów premium. Salon ma 30 stanowisk naprawczych, dwa mają być przeznaczone dla Tesli. W VCentrum pracuje aktualnie czterech pracowników po specjalnym szkoleniu dotyczącym naprawy elektrycznych aut tego producenta.

Możemy się spodziewać, że warszawskie ASO to tylko początek. Lada chwila podobne punkty powinny się otwierać także w innych częściach Polski.

Ile Tesli jeździ po Polsce?

Najświeższe potwierdzone dane dotyczące samochodów Tesli nad Wisłą pochodzą z kwietnia tego roku. Do tego czasu w Polsce zarejestrowano już 400 Tesli. 366 z nich było już nad Wisłą w zeszłym roku, a kolejne 34 przyjechały do kraju w pierwszym kwartale 2019 r. Możemy się więc spodziewać, że ta liczba jeszcze urosła. Które modele są najpopularniejsze?

  • Tesla Model S - 280 szt.
  • Tesla Model X - 96 szt.
  • Tesla Model 3 - 5 szt.
  • Tesla Roadster - 2 szt.
  • w przypadku 17 Tesli brakuje informacji, o który model konkretnie chodzi.

>>> Tesla z przytupem wchodzi na rynek chiński. Będzie tam produkować samochody. Co to oznacza dla branży? Zobacz na krótkim filmiku:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.