Pickup Tesli będzie gotowy już za 2-3 miesiące. Elon Musk obiecuje, że auto jest na ostatniej prostej

Tesla Pickup ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Elon Musk zapowiada, że auto jest już prawie gotowe i powinniśmy je zobaczyć w przeciągu dwóch-trzech miesięcy. Czego możemy się spodziewać po elektrycznym pickupie Tesli?

Tesla Pickup zadebiutuje jeszcze w tym roku. Elon Musk, prawie jak zawsze, na Twitterze zapowiedział, że najnowszy model kalifornijskiego producenta ma być gotowy w przeciągu dwóch, może trzech miesięcy. Projekt jest podobno już na ostatniej prostej.

Co już wiemy o elektrycznym pickupie Tesli? Producent ujawnił już kilka informacji o nadchodzącej premierze, ale jak to w przypadku Tesli Motors często bywa, do części z nich powinniśmy podchodzić z dystansem. Przykładowo, zapowiedzi, że Tesla Pickup ma się prowadzić tak dobrze jak Porsche 911 trzeba traktować z przymrużeniem oka. Podano też orientacyjną cenę, która ma nie przekroczyć 50 000 złotych, czyli ok. 192 tysięcy złotych przy dzisiejszym kursie. Prognozowany zasięg to od 645 do 800 km na jednym ładowaniu. W galerii zamieściliśmy wizualizacje pickupa Tesli przygotowane przez Emre Husmen. Oficjalnych zdjęć oczywiście jeszcze nie ma.

Oprócz Tesli nad elektrycznymi pickupami pickupami pracują także najwięksi gracze tworzący auta tego typu, General Motors oraz Ford, ale do premiery gotowych, produkcyjnych aut amerykańskich gigantów zostało jeszcze sporo czasu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.