Innogy go!, czyli 500 elektrycznych BMW dla Warszawy. Rusza największy elektryczny car sharing w Polsce

Piotr Kozłowski
Innogy go! już 3 kwietnia startuje w Warszawie. Carsharing elektrycznych BMW i3 docelowo obejmie aż 500 samochodów. Równolegle z usługą carsharingu rozwijana jest infrastruktura ładowania w Warszawie.

3 kwietnia Innogy Polska udostępni usługę innogy go!, dzięki której możliwy będzie wynajem aut elektrycznych na minuty. Do dyspozycji warszawiaków przekazanych zostanie docelowo aż 500 samochodów BMW i3 napędzanych wyłącznie energią elektryczną.

Innogy go!, czyli samochody elektryczne na minuty w WarszawieInnogy go!, czyli samochody elektryczne na minuty w Warszawie Fot. Innogy

Innogy go! - ceny za carsharing w Warszawie

Koszt jazdy BMW i3 w usłudze innogy go! wynosi 1,19 zł za minutę. Jest też możliwość wykorzystania pakietów dobowych, za które trzeba zapłacić 239 zł. By wypromować nową usługę Innogy przygotowało ofertę promocyjną na pierwszy przejazd. Za pierwsze 15 minut z elektrycznym BMW trzeba będzie zapłacić tylko grosz.

Aby wypożyczyć auto wystarczy zainstalować na urządzeniu dedykowaną aplikację mobilną innogy go! dostępną dla systemów Android i iOS. Po zarejestrowaniu się i podaniu wymaganych danych, utworzone zostanie konto użytkownika, dzięki któremu w prosty i szybki sposób będzie można skorzystać z usługi.  

500 stacji ładowania

Innogy go!, czyli samochody elektryczne na minuty w WarszawieInnogy go!, czyli samochody elektryczne na minuty w Warszawie Fot. Innogy

Klienci carsharingu od Innogy będą także mieli zapewniony serwis związany z ładowaniem aut elektrycznych. Innogy wykorzysta do tego celu dedykowaną sieć 30 punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy 50kW każdy. Stacje są w stanie w pełni naładować BMW i3 w 50 minut.

Opcjonalnie możliwe będzie podłączenie auta przez użytkownika do jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania Innogy na terenie Warszawy i okolic. Dostarczana do obydwu typów stacji energia pochodzi w całości z odnawialnych źródeł energii pozyskanej z wiatru. Innogy Polska zakupiła Gwarancję Pochodzenia na wolumen w wysokości 2 GWh, do wykorzystania do końca 2019 roku. W kolejnych latach trwania usługi, planowane jest utrzymanie tej strategii wsparcia OZE.

Zobacz wideo

Docelowo w Warszawie ma powstać sieć 500 ogólnodostępnych punktów ładowania. Sieć będzie zaprojektowana tak, aby punkty ładowania znajdowały się w najdogodniejszych częściach miasta - zarówno w jego ścisłym centrum, jak i w okolicach osiedli mieszkaniowych oraz centrów biznesowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.