Wyścigowy Nissan LEAF NISMO RC atrakcją na Poznań Motor Show 2019

Elektrobomilność rozwija się w zadziwiającym tempie, a Nissan LEAF nadal jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych na świecie. Jednak poza ekonomicznym, miejskim hatchbackiem, ma też bardziej wyścigowe oblicze. Nissan LEAF NISMO RC zadebiutuje podczas targów Poznań Motor Show 2019.

Marka Nissan to prekursor i lider rynku samochodów elektrycznych, który od ponad 10 lat realizuje przyjętą strategię popularyzacji bezemisyjnej mobilności. Na zbliżające się targi Poznań Motor Show japoński producent przygotował wyjątkową wersję najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie – wyścigowego Nissana LEAF NISMO RC.

Zobacz wideo

Nowy Nissan LEAF, który stanowił bazę do stworzenia wersji NISMO RC, to jedno z najchętniej kupowanych aut elektrycznych. Ekstremalna odmiana najpopularniejszego samochodu elektrycznego, od swojego prekursora zapożyczyła akumulatory oraz elementy elektrycznego zespołu napędowego.

Wyścigowy Nissan LEAF NISMO RC został wyposażony w generujące łączną moc ponad 320 KM oraz 640 Nm momentu obrotowego dwa silniki elektryczne zamontowane w przedniej i tylnej części podwozia. Samochód ma napęd na wszystkie koła i powstał po to, by zademonstrować możliwości technologii samochodów elektrycznych. LEAF NISMO RC przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu w nim wielu lekkich komponentów oraz wyścigowej konstrukcji samonośnej wykonanej z włókna węglowego.

Nissan LEAF NISMO RCNissan LEAF NISMO RC Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.