Porsche Macan wraz z nową generacją stanie się samochodem elektrycznym

Filip Trusz
Porsche coraz odważniej stawia na samochody elektryczne. Jeszcze w tym roku zobaczymy Taycana. Niedługo później zadebiutuje nowa generacja Porsche Macana. Jako samochód w pełni elektryczny.

Ciekawe wieści docierają do nas z Niemiec. Następna generacja modelu Macan powstanie jako samochód zasilany wyłącznie prądem. Będzie to pierwszy całkowicie elektryczny kompaktowy SUV marki Porsche.

Elektryczne Porsche Macan dołączy do dwóch innych napędzanych wyłącznie prądem samochodów producenta. Lada chwila zadebiutuje Porsche Taycan, które na drogi powinno wyjechać pod koniec 2019 r. Tuż po premierze Taycana w ofercie pojawi się Taycan Cross Turismo, czyli jego uterenowiona wersja. Później przyjdzie czas na stuprocentowego, elektrycznego SUV-a w postaci nowego Macana.

Bliżej premiery poznamy szczegóły nowego modelu. Na razie wiemy, że e-Macan będzie produkowany w Lipsku. Tak samo jak Taycan, bazować ma na architekturze Porsche PPE i być wyposażonym w technikę 800 V.

Elektromobilność i Porsche idealnie do siebie pasują; nie tylko dlatego, że łączy je strategia skoncentrowana na wysokiej wydajności, ale przede wszystkim ze względu na ich sportowy charakter. Do 2022 r. zainwestujemy w mobilność elektryczną ponad 6 miliardów euro, a do 2025 r. 50% wszystkich nowych samochodów Porsche może mieć elektryczny zespół napędowy. Tak czy inaczej w ciągu następnych 10 lat skupimy się na mieszance napędów składającej się z jeszcze bardziej zoptymalizowanych silników benzynowych, hybrydowych modeli plug-in i czysto elektrycznych samochodów sportowych. Naszym celem jest odgrywanie pionierskiej roli w technologii, dlatego będziemy konsekwentnie dostosowywać firmę do wymogów mobilności jutra.

- skomentował Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.