Popyt na Nissana LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition zaskoczył producenta. Elektryk rozchodzi się jak świeże bułeczki

Nissan LEAF przez długie lata był najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej przystępnym cenowo samochodem elektrycznym na rynku. Limitowana wersja LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition zadebiutowała miesiąc temu na targach CES w Las Vegas, a liczba zamówień w przedsprzedaży już przekroczyła 2/3 puli limitowanych modeli.

Nowy Nissan LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition, wyposażony jest w akumulator o pojemności 62 kWh. Japoński samochód elektryczny dysponuje mocą 217 KM i może pokonać do 385 kilometrów na jednym ładowaniu. Na targach CES uznanie wzbudził także Nissan LEAF 3.ZERO wyposażony w akumulator 40 kWh. Wersja ta bazuje na Nissanie LEAF drugiej generacji, ale oferuje szereg dodatkowych opcji personalizacji, w tym nowe kolory i kontrastowy dach.

Zobacz wideo

Najwięcej elektryków jest w Skandynawii

Klienci złożyli już ponad 3000 zamówień w przedsprzedaży, co daje Nissanowi LEAF szansę na pobicie kolejnego rekordu sprzedaży w 2019 roku. Liderem przedsprzedaży modelu LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition jest Norwegia, na którą przypada prawie połowa z 3000 zamówionych egzemplarzy.

Ken Ramirez, pierwszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe, powiedział:

Wyjątkowo pozytywne przyjęcie Nissana LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition świadczy o tym, jak bardzo pożądanym samochodem jest elektryczny Nissan. Nie jest zaskoczeniem, że Nissan LEAF to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie, a zarazem najlepiej sprzedający się samochód osobowy w Norwegii.

Bogate wyposażenie

Oba modele LEAF 3.ZERO charakteryzują się bogatym wyposażeniem standardowym, nowym systemem multimedialnym NissanConnect, a także systemami e-Pedal i ProPILOT.

Nissan LEAF e+ 3.ZERO Limited EditionNissan LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition Nissan / Nissan

e-Pedal

Technologia e-Pedal to dla wielu kierowców zupełna nowość. Rozwiązanie to umożliwia przyspieszanie, zwalnianie i zatrzymywanie samochodu jedynie przy użyciu pedału przyspieszenia.

ProPILOT

ProPILOT jest zaawansowanym systemem wspomagania jazdy, działającym w ramach obranego pasa ruchu na autostradzie. System zapewnia utrzymywanie zadanej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu, a ponadto umożliwia zatrzymywanie i ponowne ruszanie oraz utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu podczas jazdy zarówno z większą prędkością, jak i przy dużym natężeniu ruchu. Technologia ta znacznie ogranicza stres i zmęczenie podczas jazdy, zwiększając komfort i pewność kierowcy za kółkiem.

Chętnie kupujemy samochody elektryczne

Nissan LEAF zajął pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Europie w 2018 roku. Na Starym Kontynencie sprzedano ponad 40 000 egzemplarzy. Nissan LEAF pozostaje też najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie — od premiery modelu w 2010 roku sprzedano go już ponad 380 000 egzemplarzy.

Nissan LEAF e+ 3.ZERO Limited EditionNissan LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.